Leonardo DiCaprio, COVID-19 Mağdurları İçin Yardım Fonu Başlattı

Leonardo DiCaprio, COVID-19 Mağdurları İçin Yardım Fonu Başlattı

Corona virüsünden etkilenen insanlar için yardım fonu başlatan Leonardo DiCaprio, birçok önemli kuruluşu harekete geçirdi.

Tüm dünyada ciddi etkileri olan COVID-19, birçok kişinin işsiz kalmasına sebep oldu.  Yaşanan zor günlerde bunun etkilerini en çok yaşayan kişiler için yiyecek yardım fonu kuran DİCaprio bu fonu, dar gelirli aileler, işsiz insanlar, yaşlılar ve okul öğle yemeği programlarında bulunan çocuklar için kullanacak. 

Laurene Powell Jobs ile birlikte ortaklaşa kurulan Dünya Gıda Fonu, kar amacı gütmeyen açlık yardım kuruluşları, Şef Jose Andres’un World Central Kitchen'ı ve Feeding America'sına 12 milyon dolar bağışta bulundu. 

Leonardo DiCaprio “ Hepimize İlham Verdiler”

Leonardo DiCAprio açıklamasında World Central Kitchen ve Feeding America gibi desteğini esirgemeyen kuruluşlara teşekkür ederken; “İhtiyaç sahibi, savunmasız insanları beslemek için sarsılmaz taahhütleriyle hepimize ilham verdi. Tüm desteğimizi hak ediyorlar." ifadesine yer verdi. Powell Jobs ise; “Birçok insan işini ve okul öğle yemeği gibi programları kaybetti. İnsanların aç kalmamasını sağlamak son derece acil.” sözleri ile ekleme yaptı.

İsmini sıkça sosyal sorumluluk projelerinde gördüğümüz oyuncu DiCaprio, bu yılın başlarında Earth Reliance Organizasyonu'na, Avustralya Wildfire Fonu’nu başlatmak için 3 milyon dolar yardımda bulunmuştu.

Yorumlar