Lionsgate; Hollywood Filmlerini Canlı Yayınlayacak

Lionsgate; Hollywood Filmlerini Canlı Yayınlayacak

Youtube’da Hollywood filmleri canlı olarak yayınlanacak.

Sinemanın çeşitli yollarla evimize taşınmaya devam ettiği bu karantina günlerinde bir hamlede Hollywood’un önde gelen şirketlerinden olan Lionsgate’den geldi. Lionsgate; her cuma Youtube platformunda canlı olarak bir Hollywood filmini yayınlayacak. Gösterimler bir sunucu eşliğinde, bir amaç uğruna ve ücretsiz olarak yapılacak.

Lionsgate Live! A Night At The Movies Programının Detayları

Lionsgate’in cuma akşamları yapacağı canlı film gösterimlerinin izleyici ile sinema arasındaki bağı korumanın yanında ek bir amacı daha var. Gösterimler ücretsiz olsa da gösterimler boyunca izleyenler sinema endüstrisinde çalışanlara yardım etmek amacıyla kurulan Will Rogers Motion Picture Pioneers Foundation isimli kuruluşa bağış yapmaya teşvik edilecek. Ayrıca gösterimlerin sunuculuğunu Jamie Lee Curtis üstlenecek.

Lionsgate Film Gösterimi Programı

Lionsgate’in canlı olarak göstereceği filmlerin programı da açıklandı. 17 Nisan Cuma günü başlayacak programda şimdilik açıklanan 4 film var. Ancak etkinliğin bu dört haftanın ardından da devam edeceği tahmin ediliyor. Program kapsamında ücretsiz yayınlanacak filmler ise şöyle;
17 Nisan: The Hunger Games (2012)
24 Nisan: Dirty Dancing (1987)
1 Mayıs: La La Land (2016)
8 Mayıs: John Wick (2014)

Yorumlar