Lost Dizisinin Yıldızı Daniel Dae Kim, Coronavirüs Salgınına Yakalandı

Lost Dizisinin Yıldızı Daniel Dae Kim, Coronavirüs Salgınına Yakalandı

Koreli oyuncu Daniel Dae Kim, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla Coronavirüs testi sonuçlarının pozitif olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde, beyazperdede izlemeyi sevdiğimiz birçok ünlü oyuncu, kendisine coronavirüs tanısının konduğunu açıklamıştı. Bu ünlüler arasında Kevin Durant, Tom Hanks ve Kristofer Hivju da bulunmaktaydı. Halk tarafından sevilen ve tanınan, coronavirüs salgınından etkilenen ünlüler listesine Daniel Dae Kim de eklendi. 


Hasta Olduğunu Instagram'dan Duyurdu

Şu an Hawaii'de bulunan oyuncu, perşembe günü Instagram hesabından yaptığı açıklamalarla Coronavirüs için test yaptırdığını ve sonucunun pozitif çıktığını açıkladı. Ünlü oyuncu yaptığı paylaşımda aynı zamanda bu süreçte, salgınla başa çıkmak için insanlara düşen sorumluluklarını hatırlattı. Koreli oyuncunun tanısı Hawaii'de konmuş olsa da oyuncunun birkaç haftadır NBC dizisi 'New Amsterdam' çekimleri için New York'ta olduğu biliniyor. 


Ünlü aktör, coronavirüs tanısı konmadan önce, bir grip salgınında hastalara yardım etmek için işe alınan bir doktoru canlandırıyordu. Bu ironik durumu da takipçileriyle paylaşan aktör dünyanın her yerinden salgın haberlerini takip ettiğini, bu durumunun gösteri dünyasını etkilediğini ve Hawaii'deki ailesinin yanına döndüğünü belirtti. 
Daniel Dae Kim; Semptomları Yaşamadı

Daniel Dae Kim, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Dün, Coronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19 için pozitif test sonucu aldığımı bildirmek istedim. Bu süre boyunca asemptomatik olduğumu bilmeniz sizin için önemli. Güvende olmak için, eve geldiğimde kendimi bir odada karantinaya aldım ve dinlenmeye çalıştım.”dedi. Honolulu'da yeni açılan bir test merkezine gittim ve test acı vericiydi. Çünkü, burnuma ve boğazıma büyük bir bez sürdüler ama buna değer." 


Daniel Dae Kim, coronavirüs test sonucu pozitif çıktıktan sonra sadece takipçilerini değil, aynı zamanda son projesi 'New Amsterdam' ekibini ve oyuncu arkadaşlarını da bir not ile bilgilendirdi. Notunda: “Oradaki herkes için, özellikle bunun ciddi olmadığını düşünen gençler için şunu söylemek isterim ki; Bunun ciddi olduğunu bilin. Ve buna dikkat etmezseniz, potansiyel olarak insanların hayatlarını tehlikeye atıyorsunuz demektir. Sevdikleriniz dahil milyonlarca insandan bahsediyorum. Yani herkes için lütfen yönergeleri izleyin: Sosyal olarak mesafe koyun, kendi kendinizi izole edin, yüzünüze dokunmayı bırakın ve elbette ellerinizi yıkayın. Ve son bir önemli şey: Lütfen ama lütfen Asyalı insanlara karşı önyargıyı ve anlamsız şiddeti durdurun. Rastgele yaşlıları, bazen evsiz Asyalı-Amerikalıları yermek korkakça, yürek parçalayıcı ve affedilemez. Evet, Asyalıyım ve evet Coronavirüsüm var ama bunu Çin'den almadım, Amerika'dan aldım. Bazı siyasi liderlerin yaptığı gibi, virüsün çıkış yerinin hasta ve ölen insanlar kadar önemli olduğunu düşünmüyorum. Eğer yapsaydım, bu şeye New York virüsü derdim ama bu saçma olurdu. Mesele şu ki, isim aramak bizi hiçbir yere götürmez. Önemli olan kendimize ve birbirimize en iyi nasıl bakacağımız." ifadeleri yer alıyordu.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.