Lucifer Dizisinden Muhteşem Dönüşü

Lucifer Dizisinden Muhteşem Dönüşü

Netflix'in orijinal dizisi “Lucifer“ yeni sezonu ile pek çok ülkede 1.sırada yer alıyor.

Orijinal yapımları ile başarısına başarı katan Netflix'i 21 Ağustos Cuma günü, popüler yapımlarından biri olan "Lucifer"ın 5. sezonunu yayınlamıştı. Sadece 8 bölümü yayınlanmasına rağmen, dizi pek çok ülkede zirveye oturdu.

DC çizgi roman karakterlerinden biri olan "Lucifer", televizyon dizisi haline gelmişti. Cehennemin efendisi Lucifer'ın işinden sıkılınca Los Angeles'a gelmesi ve polis departmanında cinayetleri çözen bir ekibe dahil olması ile yaşadıkları dizinin ana temasını oluşturuyordu. Bir süre sonra iptal edilen yapım, Netflix tarafından satın alındı ve yayın hayatı devam etti. Son olarak geçtiğimiz cuma günü 8 bölümüyle dizinin 5.sezonu yayınlandı. Yeni sezon ile "Lucifer", Netflix'in zirvesine yerleşti.

"Lucifer" Dünyanın Pek Çok Ülkesinde Zirvede!

5. sezonunun yayınlanmasının ardından "Lucifer" başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede listenin başına yerleşti. Türkiye'de 1 numara olan dizi, Amerika'da "Legend of Korra" ve "Project Power" yapımlarını geride bırakarak ilk sıradaki yerini aldı.

Finale Doğru

Bu sezon, yayınlanan 8 bölümüyle finale doğru bir ilerlemenin olduğu hissini veriyor. Çizgi roman dünyasında da yer alan Michael karakterinin de diziye dahil olması ile ilahi güçler arasındaki mücadele daha çetin hale geliyor ve "Lucifer"ın cehennemden dünyaya nasıl geri döneceği sorusuna cevap bulunuyor. Sezonun kalan bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmasa da yayınlanan bölümler "Lucifer" hayranlarının beklentisini karşılamış gibi gözüküyor.

Yorumlar