Lumiere Ödül Adayları Belli Oldu

Lumiere Ödül Adayları Belli Oldu
Fransa’nın Altın Küre’si sayılan Lumiere Ödüllerinin bu yıl 24.’ sü düzenleniyor.  20 farklı ülke ve toplam 80 üyeden oluşan yabancı basın akademisi tarafından belirlenen adaylar açıklandı. Paris’te düzenlenecek olan tören ile sahiplerine verilecek ödüllerin adayları;


EN İYİ FİLM
-Amanda - Mikhael Hers
-Guy - Alex Lutz
-In Safe Hands - Jeanne Herry
-Mademoiselle de Joncquieres - Emmanuel Mouret
-The Sisters Brothers - Jacques Audiard

EN İYİ YÖNETMEN
-Gaspar Noe - Climax
-Jacques Audiard - The Sisters Brothers
-Jeanne Herry - In Safe Hands
-Pierre Salvadori - The Trouble With You
-Xavier Legrand - Custody

EN İYİ KADIN OYUNCU
-Cecile de France - Mademoiselle de Joncquieres
-Elodie Bouchez - In Safe Hands
-Lea Drucker - Custody
-Melanie Thierry - Memoir of War
-Virginie Efira - An Impossible Love

EN İYİ ERKEK OYUNCU
-Alex Lutz - Guy
-Denis Menochet - Custody
-Romain Duris - Our Struggles
-Vincent Lacoste - Amanda
-Vincent Lindon - At War

EN İYİ SENARYO
-Andrea Bescond ve Eric Metayer - Little Tickles
-Emmanuel Mouret - Mademoiselle de Joncquieres
-Pierre Salvadori, Benoît Graffin ve Benjamin Charbit - The Trouble With You
-Jeanne Herry - In Safe Hands
-Thomas Lilti - The Freshmen

EN İYİ SİNEMATOGRAFİ
-Benoit Debie - Climax
-Benoit Debie - The Sisters Brothers
-Laurent Desmet - Mademoiselle de Joncquieres
-Julien Hirsch - One Nation, One King
-David Ungaro - To the Ends of the World

EN İYİ YENİ ERKEK OYUNCU
-Anthony Bajon - The Prayer
-William Lebghil - The Freshmen
-Andranic Manet - A Paris Education
-Felix Maritaud - Sauvage
-Dylan Robert - Sheherazade

EN İYİ YENİ KADIN OYUNCU
-Ophelie Bau - Mektoub My Love
-Galatea Bellugi - The Apparition
-Andrea Bescond - Little Tickles
-Jeanne Cohendy - Head Above Water
-Kenza Fortas - Sheherazade

EN İYİ İLK FİLM
-Little Tickles - Andrea Bescond ve Eric Metayer
-The Wild Boys - Bertrand Mandico
-Custody - Xavier Legrand
-Sauvage - Camille Vidal-Naquet
-Sheherazade - Jean-Bernard Marlin

EN İYİ YABANCI FİLM
-Capernaum - Nadine Labaki
-Chris the Swiss - Anja Kofmel
-Girl - Lukas Dhont
-The Insult - Ziad Doueiri
-Our Battles - Guillaume Senez

EN İYİ ANİMASYON
-Asterix: The Secret of the Magic Potion - Louis Clichy ve Alexandre Astier
-Dilili in Paris - Michel Ocelot
-Mutafukaz - Shojiro Nishimi ve Run
-Pachamama - Juan Antin

EN İYİ BELGESEL
-Cassandro, the Exotico! - Marie Losier
-Each and Every Moment - Nicolas Philibert
-No Man Is an Island - Dominique Marchais
-Young Solitude - Claire Simon
-Samouni Road - Stefano Savona

EN İYİ MÜZİK
-Camille Bazbaz - The Trouble With You
-Vincent Blanchard ve Romain Greffe  - Guy
-Alexandre Desplat - The Sisters Brothers
-Pierre Desprats - The Wild Boys
-Gregoire Hetzel - An Impossible Love