Luther Dizisi Film Oluyor

Luther Dizisi Film Oluyor

Idris Elba, “Luther“in film versiyonunun çekileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Idris Elba, BAFTA tarafından sanat dünyasına verdiği emekler karşılığında özel ödüle layık görülmüştü. Bu başarısının ardından basın toplantısı düzenleyen Elba, başrolünü üstlendiği "Luther" dizisinin beyazperdeye uyarlanacağını da duyurdu. Müjdeli haberi "Filmin gerçekleştiğini görmek istediğimi söyledim. Sanırım bir filme doğru gidiyoruz ve bunun gerçekleşmesini dört gözle bekliyorum. Bu gerçekleşiyor." sözleri ile açıkladı.

Uzun Metrajlı Luther Filmi İzleyeceğiz

Bu ayın başında Sky News, ünlü aktör ile bir röportaj gerçekleştirmişti. Elba, bu röportaj sırasında "Luther"in uzun metrajlı bir film haline gelmesini istediğini özellikle belirtmişti. Basın açıklaması ile Elba'nın hayalinin gerçek olacağı anlaşıldı. Elba, 5 sezonluk "Luther" dizisinde Neil Cross karakterine hayat veriyordu. Bu dizideki oyunculuğu ile hayranlık uyandıran İngiliz aktörün, film versiyonunda da aynı başarıyı sergileyeceği tahmin ediliyor. Elba, "Luther" dizisindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde iki kez Altın Küre ödülünü almış ve Royal Television Society Ödülüne layık görülmüştü.

Idris Elba'dan Özel Açıklamalar

Sektörde yönetmen ve yazar olarak da tanınan Elba, Sky News ile röportajı sırasında sanat dünyasında daha etkin bir şekilde çalışmak istediğine de değindi. Özellikle son beş yıldır kendi prodüksiyon şirketi ile genç yetenekleri keşfeden ve onların sanat dünyasına adım atmalarını sağlayan Elba'nın ekrandan ziyade kamera arkasında, üretim kısmında yer almayı tercih etmesi sevenlerini endişelendiriyordu. Bu konuya da açıklık getiren Elba, “Oyunculuğu seviyorum ve bir gün bir aktör olarak BAFTA kazanmak istiyorum. Hepimizin birçok görevi var. Her yeni yeteneğe bir şeyler öğretmek ve başkalarına bir fırsat vermek bunların başında geliyor. Birisi yeteneğim olmadığını düşünmeseydi burada olamazdım. İleride bunu ödemek zorundasınız. Ben de başkaları için bunu yapmaya çalışıyorum” sözleri ile hayranlarının gönüllerine su serpti.

Yorumlar