Festivallerin Gözdesi Martin Eden Filminden İlk Fragman

Festivallerin Gözdesi Martin Eden Filminden İlk Fragman

Festivallerde büyük beğeni toplayan İtalyan draması “Martin Eden” filminden ilk fragman yayınlandı.

Yönetmen Pietro Marcello’nun İtalyan drama filmi “Martin Eden” ilk olarak 2019 Venedik Film Festivali’nde seyirci karşısına çıkmıştı. Övgü toplayan yapım, İstanbul Film Festivali’nin online seçkisinde yer alarak sinemaseverler ile buluştu. Filmin festival serüveni devam ederken, 16 Ekim’de Kino Lorber’e ait seçkin salonlarda ve online platformlar üzerinden gösterime açılacak olan “Martin Eden” filminden ilk fragman yayınlandı.  

Martin Eden Filminin Konusu 

“Martin Eden” isimli yeni film, Jack London’ın 1909 yılında yayınlanan aynı isimli romanından uyarlanan bir proje olarak beyazperdedeki yerini almaya hazırlanıyor. Filmin ana karakteri Martin’i Luca Marinelli canlandırıyor. Filmde İtalya tarihinin çalkantılı bir döneminde, yazar olma hayalleri olan hoşnutsuz bir işçi sınıfı insanı olan Martin’in yaşadıkları anlatılıyor. Baş karakterin yaşadıklarının yanı sıra dönemin işçi sınıfının sorunları ve burjuva kesimin başarısı, siyasi çalkantılar ve toplumsal sıkıntılar, filmde detaylı bir şekilde inceleniyor.  

Martin Eden Filminin Festival Başarısı 

Filmin başrol oyuncusu Luca Marinelli, Netflix’in “The Old Guard” filmindeki performansıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Aynı zamanda Marinelli, çok kısa bir rolü olmasına rağmen Paolo Sorrentino’nun Oscar ödüllü “La Grande Bellezza” filminde rol almıştı. 2019 Venedik Film Festivali’nde “Martin Eden” filminin prömiyeri yapıldı ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü Luca Marinelli’ye verildi. Filmin yazarları Maurizio Braucci ve Pietro Marcello, David di Donatello Ödülleri'nde En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazanmıştı. 2019 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde ise “Martin Eden” Platform Ödülü’ne layık görülmüştü.

Martin Eden Filminin Fragmanı

Yorumlar