Martin Scorsese: Filmlerimi Lütfen Telefondan İzlemeyin

Martin Scorsese: Filmlerimi Lütfen Telefondan İzlemeyin

Netflix’te yayınlanan The Irishman filminin usta yönetmeni Martin Scorsese ricalarda bulundu.

Aksiyon ve suç filmlerinin usta yönetmeni unvanını sonuna kadar hakkeden 70 yaşındaki yaşlı kurt Martin Scorsese; Robert De Niro, Joe Pesci, Al Pacino gibi kendi filmleri ile özdeşleşmiş usta oyuncularla çektiği gövde gösterisi The Irishman filmi hakkında önemli ve samimi açıklamalarda bulundu. Filmin uzunluğu ve temposu; film sürelerinin epey kısaldığı günümüzde eleştirilmişti. Ayrıca filmin sinema salonları yerine sadece Netflix’te olması da bazı negatif yorumlar aldı. Bu konulardaki düşüncelerinden bahseden Scorsese’ye ek olarak Netflix de bazı eğlenceli açıklamalar yaptı.

Filmlerimi Lütfen Telefondan İzlemeyin

Günümüzde filmlerin yavaş yavaş salonlardan uygulamalara kaydığını ve telefondan izlenmek için filmler hazırlanmaya başlandığını kabul eden yaşlı kurt filmlerini izlemek isteyenlerden esprili ve küçük bir ricada bulundu. Martin Scorsese; filmlerini izleyenlerin belki büyük bir tabletten izleyebileceğini ancak telefondan izlememeleri gerektiğini belirtti. Martin Scorsese’nin açıklamaları şu şekildeydi: “Şunu söyleyebilirim ki bu 20 tuhaf yıl içerisinde hem televizyon hem de sinema için filmler yaptım ama asla telefon için değil. Nasıl yapılır bilmiyorum. Keşke bilsem ama anlayamıyorum. Tavsiyem şudur ki eğer yapımlarımdan birini izlemek isterseniz, lütfen telefondan izlemeyin. Belki büyük bir tablet olabilir. Sanırım filmin nasıl izlenmesi gerektiğine dair bütün gerekenleri söyledim. Ben sinemaya gidip filmi baştan sona büyük bir ekranda izlemenizi isterim. Biliyorum süre uzun, tuvalete gitmeniz falan gerekecek. Ama bunun dışında, örneğin evde bir gecenizi buna adayıp telefona cevap vermeden ya da sürekli kalkmadan izleyebilecekseniz, bu da uygun olabilir.”

Netflix; The Irishman Tepkilerine Tweetler İle Cevap Verdi

Özellikle Martin Scorsese’nin açıklamalarından sonra filmin yayınlandığı platform ve uzunluğu konusunda eleştiriler gelmişti. Hatta filmi bir mini dizi şeklinde izleyebilmenizi sağlayacak şekilde dakikalar da yayınlanmıştı. Netflix; filmi telefondan izlerse Martin Scorsese’den dayak yemekten korkan bir takipçisine cevap vererek Scorsese’nin bunu sorun etmeyeceğini belirtti.

Yorumlar