Martin Scorsese, Yeni Filmi İçin Netflix İle Anlaşabilir!

Martin Scorsese, Yeni Filmi İçin Netflix  İle Anlaşabilir!

Killers of the Flower Moon adlı yeni filmi için yönetmen koltuğuna oturan Martin Scorsese, Netflix ile görüşüyor.

Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio’ u yeniden bir araya getiren Killers of the Flower Moon filmi için hazırlık aşamasına geçmeye hazırlanıyordu. Scorsese, filmin yapımcı şirketi olarak Paramount Pictures ile anlaşmaya yolunda ilerlerken, ekibin ve yönetmenin talep ettiği 200 milyon dolarlık bütçe Paramount’ un projeden çekilmesine sebep oldu.  Usta yönetmen bu konu ile ilgili Apple ve Netflix ile görüşmelerine başladı.

Ünlü yönetmen bir önceki filmi The Irishman için benzer sıkıntılar yaşamış ve en sonunda Netflix ile anlaşmaya varmıştı. Netflix  bu filme yaklaşık 160 milyon dolarlık bir bütçe sağladı ve The Irishman Netflix'in en çok izlenen ikinci orijinal yapımı oldu ve geçtiğimiz Oscar Akademi Ödülleri'nde de 10 farklı dalda ödüle aday gösterildi.

David Grann'ın aynı adlı kitabından uyarlanacak olan film, 1920'li yıllarda geçen filmde, Amerikan tarihinde önemli bir yer edinen Osage Kızılderili Cinayetleri ele alınacak. Filmin başrollerini Oscar’lı oyuncular Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro paylaşıyor.

 

Film ile ilgili yaptığı açıklamada Scorsese; "David Grann'ın kitabını okuduğumda anda  gözümde canlanmaya başladı: İnsanlar, zamanın mekanları, aksiyon...Bunu bir film haline getirmem gerektiğini o an farkettim. Bu sarsıcı hikayeyi sinemaya taşımak ve Eric Roth ve Leo DiCaprio'yla yeniden bir arada çalışmak için büyük bir heyecan duyuyorum." İfadelerine yer verdi.

Netflix ve Apple ile olan görüşmeleri nasıl sonuçlarınız bilmiyoruz fakat Killers of the Flower Moon'un nasıl çekileceği şu anda maalesef belirsiz durumda.

Kaynak

Yorumlar