Marvel'ın İlk Müslüman Süper Kahramanına Hayat Verecek İsim Belli Oldu

Marvel'ın İlk Müslüman Süper Kahramanına Hayat Verecek İsim Belli Oldu

Marvel, Disney+’da yayınlayacağı Ms. Marvel dizisinde müslüman süper kahramana hayat verecek oyuncuyu buldu.

Çizgi roman serilerine dayanan Marvel yapımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Ms. Marvel dizisi için çalışmalarına hız kesmeden devam eden stüdyo bir süredir müslüman süper kahramanı için oyuncu arayışı içindeydi. Disney+’ta yayınlanacak dizi sonunda başrol oyuncusunu buldu. Ms. Marvel karakterine hayat verecek oyuncu Iman Vellani olacak.

Senaristliği Bisha K. Ali tarafından üstlenilen Ms. Marve dizisi, New Jersey’de yaşayan Pakistan asıllı ABD’li bir genç olan Kamala Khan’ı anlatıyor. 2014 yılında bir Marvel yapımında rol alan ilk müslüman süper kahraman olarak ortaya çıkan Ms. Marvel’ ı, Marvel Studios başkanı Kevin Feige’nin yapmış olduğu açıklamalarına göre önümüzdeki yıllarda Marvel filmlerinde de göreceğiz.

Kamala Khan, vücudunun bazı kısımlarını büyütüp küçültmesine izin veren polimorfik güçlere sahip genç bir kız. Captain Marvel’dan esinlenilen karakter, Avengers ekibine dahil olmadan önce yaşadığı bölge olan New Jersey’de insanları korumaya çalışıyordu. Marvel Sinematik Evreni’nde ekranda gösterilen ilk müslüman kahraman olan Kamala Khan, Marvel hayranları tarafından merakla bekleniyor.

Marvel, sinematik evrenini filmlere sağlam zeminler hazırlamak adına Disney+’ta yayınlanacak dizilerle genişletiyor. Ms. Marvel dışında She-Hulk, Hawkeye, Loki, WandaVision, Falcon and Winter Soldier gibi diziler de ilerleyen dönemde seyirci karşısına çıkacak.

Kaynak: Ms. Marvel

Yorumlar