Marvel'ın Müslüman Süper Kahramanı Film Oluyor

Marvel'ın Müslüman Süper Kahramanı Film Oluyor

Marvel’in ilk Müslüman süper kahramanı geliyor.

Marvel evreninin ilk müslüman süper kahramanı olma özelliği taşıyan ve 2013 yılında hayatımıza giren Kamala Khan film veya dizi haline gelebilir. Bangladeş ve Hindistan’lı ailelerden gelen ABD’li oyuncu Mindy Kaling; Kamala Khan karakterinin Miss Marvel olarak dizi veya film haline getirilmesini planladığını açıkladı.   Mindy Kaling; konuyla ilgili Marvel’ın yetkilileri ile görüşecek ve görüşme pozitif olursa Marvel’ın ilk müslüman süper kahramanının filmi veya dizisi yapılacak. Kaling; 16 yaşındaki Kamala karakterinin adı duyulmamış yeni bir oyuncu tarafından canlandırılması gerektiğini düşünüyor.

 

İlk Müslüman Marvel Süper Kahramanı Kamala Khan Kimdir

2013’de hayatımıza giren Kamala Khan karakteri; New Jersey’da yaşayan 16 yaşındaki Pakistanlı bir genç kız. Kamala’nın ailesinin öyküsü 1947’de Hindistan ve Pakistan; Gandhi döneminde ayrılırken Mumbai’de yaşadıkları ile başlıyor. Kamala Khan’ın şekil ve vücut değiştirme güçleri bulunuyor.
 

Müslüman Ülkelerden Kamala Khan’a İlgi Büyük

Marvel Sinematik Evreni’nin milyonlarca hayranının bulunduğu müslüman ülkelerde 2013’de Kamala Khan’ın bir çizgi roman karakteri olarak doğması oldukça pozitif tepkiler toplamıştı. Marvel’ın bu ilgi sayesinde Kamala Khan’ı dizi veya film yapmaya sıcak bakacağı düşünülüyor. Ayrıca film bu ülkelerde oldukça büyük bir ticari başarıya ulaşabilir.
 

Yorumlar