Marvel Tarihinin İlk Gay Karakteri Geliyor

Marvel Tarihinin İlk Gay Karakteri Geliyor

Marvel tarihinin ilk eş cinsel karakterinin gelişi resmen açıklandı.

Marvel; Avengers: Endgame filmi ile dünya rekorları kırarak efsanevi Avengers dönemine ve son olarak da Sony tarihinin hasılat rekorunu kıran Örümcek Adam: Evden Uzakta filmi ile de bir fazın sonuna resmen ulaştı. San Diego Comic Con’da bundan sonraki serüveninin detayları verilen Marvel; artık Eternals adı altında yepyeni bir maceraya atılıyor. Eternals yepyeni sürprizleri de beraberinde getiriyor.

 

Marvel Başkanı Kevin Feige’e Göre Eternals Filminde Eşcinsel Bir Karakter Olacak

Marvel Stüdyoları’nın başkanlık görevini yürüten ve bütün o başarılı filmlerin altında imzası bulunan Kevin Feige; Eternals filminde Marvel tarihinin ilk gay karakterinin beyaz perdede yerini alacağını açıkladı. Kim olduğu hakkında bilgi verilmeyen karakterin şimdilik sadece evli olduğunu ve bir ailesi olduğunu biliyoruz. Marvel’da daha önce Avengers: Endgame filmi için yönetmenlik yapan Russo kardeşler eşcinsel bir karakter sözü vermişler ancak bunu tutmadıkları için eleştirilmişlerdi.
 

Marvel Eternals Filmindeki Eşcinsel Kahraman Kim Olabilir?

Kevin Feige’in açıklamalarının ardından akıllara hemen ilk gay Marvel karakterinin kim olabileceği geldi. Feige’e göre bu kişi bir yan karakter değil, gayet hikayenin merkezinde olan birisi. Karşımıza şu ihtimaller çıkıyor. Game Of Thrones dizisinden Eternals kadrosuna transfer olan iki isim: Ikaris karakteri ile Richard Madden ve Black Knight karakteriyle Kit Harington. Ayrıca diğer ana kahramanlar arasında Kingo karakteriyle Kumail Nanjiani ve Phastos karakteriyle Brian Tyree Henry de bulunuyor.
 

Yorumlar