Matrix 4 Filminin Çekimleri Corona Virüsü Salgını Sebebiyle Durduruldu

Matrix 4 Filminin Çekimleri Corona Virüsü Salgını Sebebiyle Durduruldu

Corona virüsü salgını sebebiyle çekimleri durdurulan projeler arasına Matrix 4’te girdi.

Tüm dünyada insanların hayatlarını kaybetmesine sebep olan Corona virüsü salgını birçok sektörün çalışma faaliyetlerinin durdurulmasına sebep oldu. Etkilediği sektörlerden bir tanesi de sinema sektörü oldu.


Salgın sebebiyle yerli ve yabancı filmlerin vizyon tarihleri ertelenmiş ve çekim aşamasında olan birçok projenin çekimleri iptal edilmişti. Çekimleri durdurulan yapımlar arasına Matrix 4 de katıldı. Warner Bros., giderek yayılan Corona virüsü salgını sebebiyle Matrix 4’ün çekimlerini durdurma kararı aldı. Film ekibi, San Francisco’dan Almanya’nın başkenti Berlin’e taşınmıştı ve çekimlere bu hafta başlamaya hazırlanıyordu.


Yapım aşamasına Şubat ayında başlanılan Matrix 4’ ün çekimleri için Berlin’e gidilmişti. Avrupa’ya yapılan uçuşların kısıtlanması sonucunda çekimlerin ertelenmesine karar verildi.  Çekimlerin ne zaman devam edeceği bilinmeyen yapımın vizyon tarihinde de ertelenme olup olmayacağı belirsizliğini koruyor.


Matrix 4’ün yönetmenlik koltuğunda ilk üç filmin de yazarı ve yönetmeni olan Lana Wachowski otururken, oyuncu kadrosundaysa Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Neil Patrick Harris gibi isimler yer alıyor. 

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.