Matt Damon ve James Mangold Yeniden Bir Arada

Matt Damon ve James Mangold Yeniden Bir Arada

Ford v Ferrari filminde birlikte yer alan Matt Damon ve yönetmen James Mangold, polisye türündeki The Force filmi için yeniden bir arada geliyor.

James Mangold, 1960’larda Ford v Ferrari arasındaki rekabeti konu alan filmi ve Matt Damon, Christian Bale‘in muhteşem performansı ile En İyi Film, En İyi Kurgu, En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu olmak üzere 4 dalda adaylık elde etti. 

Yazar Don Winslow’ un 2017 yılında çok satan aynı adlı polisiye türündeki romanından beyaz perdeye aktarılan filmin senaryo taslağını David Mamet hazırladı. Scott Frank ile birlikte kaleme alacakları senaryodan beklenti oldukça büyük.

Matt Damon Başrollü The Force Filmi

Çekim tarihi henüz belli olmayan The Force filminde Matt Damon, New York Polis Departmanı (NYPD)’nda görev alan Denny Malone adlı bir dedektife hayat verecek. Yasaları fazlaca esneten dedektif iyi ve kötü arasındaki çizgiyi tamamen kaybediyor ve yolsuzluk skandalı ile karşı karşıya kalıyor. 

Damon, Oscar ödüllü ve Martin Scorsese imzalı The The Departed filminde daha önce yozlaşmış bir yetkiliyi oynamıştı fakat on yıldan sonra bu projeye farklı bir açıdan saldırabilecek mi merak ediliyor.

Yorumlar