Merhaba Güzel Vatanım Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

Nazım Hikmet Ran’ın hayatını konu alan Merhaba Güzel Vatanım filminden yeni bir fragman paylaşıldı.

Edebiyatımızın gerek kalemiyle gerek yaşam öyküsüyle unutulmaz isimleri arasına giren Nazım Hikmet ve ona ustam diye hitap eden Ahmet Ümit’in ortak hikayelerinin Ahmet Ümit’in kaleminden anlatıldığı Merhaba Güzel Vatanım filminden bir fragman daha paylaşıldı. Fragmanda oldukça etkileyici sahneler yer alıyor.

 

Merhaba Güzel Vatanım Filminin Oyuncu Kadrosu 

Nazım Hikmet’e Yetkin Dikinciler hayat verirken başarılı oyuncuya Ahmet Ümit rolünde Serkan Altıntaş başta olmak üzere Berna Laçin, Pelin Batu, Levent Üzümcü, İskender Bağcılar, Mehmet Tokat, Alper Türedi, Kutay Şahin, Adnan Kürkçü, Ayhan Bozkurt, Edis Atiker ve Enes Kava gibi isimler eşlik ediyor. Merhaba Güzel Vatanım filminin senaryosu Ahmet Ümit’ in kaleminden çıkan filmin çekimleri Bursa, Gaziantep ve Moskova'da yapıldı.

Merhaba Güzel Vatanım Filminin Konusu

Film, 1980'li yıllarda Ahmet Ümit'in Nazım Hikmet'in yolundan giderek Moskova'ya gitmesine uzanıyor. Nazım Hikmet'in Moskova dönemini de odak noktası yapan film, Nazım Hikmet ile Ahmet Ümit'in kesişen hayat hikayelerine değiniyor. Sanat ve edebiyatın kurtarıcı ve birleştirici gücü üzerine yoğunlaşan Merhaba Güzel Vatanım, Ahmet Ümit'in Nazım Hikmet etkisinde kalarak yaptıklarını anlatıyor. Bilindiği gibi hem Nazım Hikmet, hem de Ahmet Ümit yaşamlarının bir döneminde Moskova'ya gitmişlerdi. Film ise bu iki önemli kişiliğin yaşadıkları çağın etkisiyle nasıl birer yazara dönüştüklerini anlatıyor.
 
Merhaba Güzel Vatanım, 1 Kasım 2019 tarihinde seyircisi ile buluşacak.

Merhaba Güzel Vatanım Filminin Yeni Fragmanı

 
Merhaba Güzel Vatanım

Merhaba Güzel Vatanım

Vizyon Tarihi: 04 Kasım 2019
Tür:

Yorumlar