Mulan Filmi Beklentileri Karşılayamadı

Mulan Filmi Beklentileri Karşılayamadı

“Mulan“filmi vizyondaki ilk haftasında beklentileri karşılayamadı.

Disney'in 1998 yapımı olan animasyon film "Mulan" live-action versiyonu ile sinemalardaki yerini aldı. 4 Eylül Cuma günü Türkiye'deki sinemalarda gösterilmeye başlayan "Mulan" vizyondaki ilk hafta sonunda gişede başarılı olamadı.

Coronavirüs salgını nedeniyle film sektörü uzun bir süre durağandı. Ancak geçtiğimiz haftalarda başta "Tenet" olmak üzere birçok yeni yapım sinemalarda gösterilmeye başlandı. Bu şartlar altında Disney, uzun zamandır beyazperde için bekleyen filmi "Mulan"ı hem sinemalarda hem de Disney+ üzerinden gösterime soktu. Disney+'da belirli bir ücret karşılığında izlenebilen "Mulan", Türkiye de dahil olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Singapur, Tayland, Rusya, Yunanistan, Macaristan, İsrail, Slovenya, Kuveyt, Ukrayna, Polonya ve Çin sinemalarında gösterilmeye başlandı. Farklı platformlar üzerinden sinemaseverler ile buluşan "Mulan" geçtiğimiz hafta sonu Amerika dışı pazarlarda toplam 6 Milyon Dolar hasılat yaptı.

Çin, "Mulan"ı İzlemiyor

Geçtiğimiz cuma günü, seyircinin beğenisine sunulan "Mulan" hakkında yorumlar, sosyal medya üzerinden paylaşılmaya başlandı. Bu paylaşımlarda, filmin iyi olduğundan ama o kadar da muhteşem olmadığından bahsediliyor. Bu konuda hem sinema eleştirmenleri hem de izleyiciler hemfikir durumda.

Ayrıca, film Çin'de beklentiyi karşılayamamış görünüyor. Çin sinemalarında kısıtlı sayıda yabancı film gösterimi gerçekleşiyor, dolayısıyla sinemada Çin ile ilgili bir film izlemek de sinemaseverlerin ilgisini çekmiyor. "Tenet"in gişe başarısı karşısında ümitlenen Disney'in "Mulan"ı vizyona sokması, maalesef gişe başarısını olumsuz etkilemiş gibi görünüyor.

Yorumlar