Mulan Filmi Yine Ertelendi

Mulan Filmi Yine Ertelendi

“Mulan” filminin vizyon tarihi bir kez daha ertelendi.

Coronavirüs salgını nedeniyle sinema salonlarının kapatılmasının ardından birçok filmin vizyon tarihi ertelenmiş, çekimleri devam eden filmlerin setleri durdurulmuştu. Salgının biraz da olsa kontrol altına alınmasının ardından normalleşme adımlarıyla sinema salonlarının sağlık tedbirleri alarak açılmasına karar verilmişti. Amerika’da başta AMC Theatres olmak üzere birçok sinema salonu 15 Temmuz tarihinde kapılarını açacağını duyurmuştu. Türkiye'de ise sinemaların 1 Temmuz itibariyle hizmete açılmasına karar verilmişti. Sinema dünyasındaki bu normalleşme adımlarının, filmlerin vizyon tarihleri üzerinde de olumlu etkisi olacağı tahmin ediliyordu. Ancak arka arkaya erteleme kararları alındı. 

Önce “Tenet” Sonra “Mulan”

Geçtiğimiz günlerde Christopher Nolan imzası taşıyan “Tenet” filminin vizyon tarihi 17 Temmuz'dan, 12 Ağustos'a ertelendi. Şimdi ise Disney’in yeni live-action uyarlaması olan “Mulan” için bir kez daha erteleme kararı alındı. 25 Temmuz 2020 tarihinde vizyona girmesi beklenen “Mulan” 21 Ağustos'a ertelendi. 

Mulan Filminin Ertelenmesi İle İlgili Açıklamalar

Walt Disney Stüdyolarının yönetim kurulu başkanı Alan Horn, pandemi nedeniyle filmin yayın planlarının değiştiğinden ve mevcut şartlara bağlı olarak hareket etmeleri gerektiğinden bahsettikten sonra “Filmin gücüne ve filmin umut ve azim içeren mesajına olan inancımız değişmedi.” dedi. 

Uzun zamandır beklenen “Tenet” ve “Mulan” filmlerinin vizyon tarihlerinin ertelenme kararından sinema salonlarının nasıl etkileneceği merak ediliyor.

Yorumlar