Mulan Filminden Yeni Fragman

4 Eylül'de vizyona girecek olan “Mulan“ filminden yeni bir fragman paylaşıldı.

Coronavirüs salgını nedeniyle vizyon tarihi defalarca ertelenen "Mulan" filmi için geri sayım başladı. 1998 yapımı animasyon filminin live-action uyarlaması olan film, salgın nedeniyle başta Amerika olmak üzere bazı ülkelerde sinema salonlarından önce Disney+ üzerinden yayınlanacak. Disney+ üzerinden "Mulan"ı izlemek isteyen üyeler film için 29.99 Dolar ödemek durumunda. Disney+ yayınının olmadığı Türkiye'de ise 4 Eylül Cuma günü beyazperdede olacak. Bugün ise çeşitli platformlar üzerinden seyircisi ile buluşmasına az bir zaman kala filmden aksiyon dolu yeni bir fragman paylaşıldı.

"Mulan" Filminin Konusu

1998 yapımı olan animasyon filminde Mulan, erkek kılığına girerek babasının yerine Çin için savaşa katılıyordu. Hun lideri Shan Yu'ya karşı verilen savaşta büyük bir başarı kazanan genç bir kadın olarak karşımıza çıkıyordu. Filmin live-action versiyonda ise birkaç değişiklik söz konusu. Yeni versiyonda Mulan, Shan Yu'ya karşı değil, Gong Li tarafından canlandırılan bir cadıya karşı savaşıyor.

Mulan Film Ekibi

Live-action versiyonunda ana karakter Mulan'ı Yifei Liu canlandırıyor. Özellikle oyuncu kadrosu büyük ölçüde Çinlilerden oluşuyor ve ve Yifei Liu'nun yanı sıra Gong Li, Jet Li, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan ve Tzi Ma oyuncu kadrosunda yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Niki Caro oturuyor. Filmin senaryosunu ise Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizabeth Martin ve Amanda Silver birlikte hazırladı.

Mulan Filminin Yeni Fragmanı

Yorumlar