Mulan Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

17 Nisan’da vizyona girecek olan Mulan filminin yeni Türkçe alt yazılı fragmanı yayınlandı.

Ünlü film yapımcısı Niki Caro, Çin’in efsanevi savaşçısının epik hikayesine Disney’den Mulan ile hayat veriyor. Mulan, ailesi ve ülkesi için her şeyi riske atan korkusuz genç bir kadının, Çin’in şimdiye kadarki bilinen en iyi savaşçısı olma hikayesini anlatıyor.

Çin İmparatoru, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı savunmak için her aileden bir erkeğin İmparatorluk Ordusu adına savaşması konusunda karar çıkarınca, onurlu bir savaşçının en büyük kızı Hua Mulan, hasta babasının yerine geçer. Bir erkek kılığına bürünen Mulan, Hua Jun adıyla her adımında test edilir; bu macerada Mulan, içsel gücüne güvenmeli ve gerçek potansiyelini kucaklamalıdır.

Bu epik hikaye, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek ve hem minnettar bir ulusun saygısını kazandıracak hem de babasını gururlandıracaktır.

Mulan filmi, uluslararası ünlü oyuncuların yer aldığı bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Filmde; Yifei Liu Mulan rolünde, Donnie Yen Kumandan Tung rolünde, Jason Scott Lee Böri Khan rolünde, Yoson An Cheng Honghui rolünde, Gong Li Xianniang rolünde ve Jet Li ise İmparator rolündedir.

Niki Caro’nun yönetmenliğini üstlendiği, senaryonun ise Rick Jaffa & Amanda Silver ve Elizabeth Martin & Lauren Hynek tarafından yazıldığı Mulan filmi, “The Ballad of Mulan” şiirine dayanmaktadır.

Mulan, 17 Nisan 2020’de sinemalarda.

Yorumlar