Mulan Filminin Yönetmeni Niki Caro’nun Yeni Filmi

Mulan Filminin Yönetmeni Niki Caro’nun Yeni Filmi

Niki Caro, “Beautiful Ruins” filminin yönetmenliği yapmak için anlaşma imzaladı.

Son olarak Disney’in live-action uyarlaması filmi olan “Mulan”ın yönetmenliğini yapan Niki Caro’nun yeni projesi belli oldu. Coronavirüs salgını nedeniyle bir türlü sinemalarda gösterimi başlayamayan “Mulan” filminden sonra Niki Caro’nun romantik dram tadında bir film olan “Beautiful Ruins”in yönetmenliğini üstlendiği resmi olarak açıklandı. Bir romandan uyarlama olan “Beautiful Ruins” filmi için vizyon tarihi açıklanmadı.

Beautiful Ruins Filmi Hakkında

Türkçeye “Güzel Harabeler” ismiyle çevrilen, Jess Walker’ın yazdığı “Beautiful Ruins” romanı uzun bir süre New York’ta çok satanlar listesinin başlarında yer aldı. Romantizm ve dramı birleştiren romanın beyazperdeye uyarlanmasına karar verildi. Romanın, film uyarlaması için senaryonun ilk taslağını Micah Fitzerman-Blue ve Noah Harpster ikilisi hazırladı. Filmin yapımcılığını ise Sam Mendes üstlenecek.

Beautiful Ruins Romanının Konusu

“Beautiful Ruins” kitabı 1962 yılında İtalya’nın bir köyünde geçiyor. Romanın kahramanları ise bir otel işletmecisi ile Amerikalı bir yıldız. Bu köyde yaşayan ve deniz kenarında bir oteli işleten genç ve çekici bir adam ile hiç müşterisi olmayan bu otele gelen ve otelin kaderini değiştiren Amerikalı kadın oyuncunun yolları kesişecek.

Yapımcı Sam Mendes ve yönetmen Niki Caro’nun bu romantik kitabı beyazperdeye nasıl uyarlayacağı merak ediliyor. Filmin çekim planlarının ve oyuncu kadrosunun belirsiz olması ile birlikte, filmin vizyon tarihine ilişkin bir açıklama da yapılmadı.

Yorumlar