Müslüm Filminden Rekor Geldi

Müslüm Filminden Rekor Geldi

Ünlü arabesk sanatçısı Müslüm Gürses'in hayat hikayesini ve hayatına etki eden önemli insanları anlatan Müslüm filmi rekor kırdı.

Ünlü ve başarılı yönetmen Ketche ve geçtiğimiz yıl Ayla'yı yöneterek büyük övgüler kazanan Can Ulkay tarafından yönetilen; senaryosunu Hakan Günday'ın kaleme aldığı Müslüm filmi 26 Ekim günü vizyona girmişti.
Ünlü arabesk sanatçısı Müslüm Gürses'in hayat hikayesini ve hayatına etki eden önemli insanları anlatan Müslüm filmi bizi Müslüm Akbaş'tan, Müslüm Gürses'e; Müslüm Gürses'ten Müslüm Baba'ya uzanan bir yolculuğa çıkarıyor. Müslüm Gürses'i Timuçin Esen'in canlandırdığı, Esen'e Zerrin Tekindor, Erkan Can, Taner Ölmez gibi oyuncuların eşlik ettiği film uzun zamandır bekleniyordu ve filmin yapımcıları oldukça iddialıydı.
İlk haftasonunu 600.141 seyirci ile kapatan Müslüm filmi aslında beklentilerin bir miktar altında kalmış gibi görünüyordu. İkinci haftasonu gişe sonuçları ile birlikte Müslüm fimi ciddi bir yükseliş ve enteresan bir rekora imza attı. Toplamda 1 milyon 435 bin izleyiciye ulaşan film ikinci haftasonunda 788.280 kişi tarafından izlenerek ilk haftadaki seyirci sayısını geçti. Ayrıca film Kasım ayının en iyi haftasonu rekorunu da kırmayı başardı. 

Yorumlar