Müslüm Filminin Yapımcıları Yine Davalık Oldu

Müslüm Filminin Yapımcıları Yine Davalık Oldu

Mustafa Uslu ve Nuri Yıldırım’ın yapımcılığını yaptığı Müslüm filmi bir kez daha davalık oldu.

Daha önce Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ve yapımcı Nuri Yıldırım’ın birbirlerine sarf ettikleri sözlerin ardından davalık olan Müslüm filmi bir kez daha mahkeme yollarında… Yönetmenlik yapan Tülün Kızılırmak; Müslüm filmindeki her şeyin kendisine ait olduğunu ancak kendisinin devre dışı bırakıldığını iddia ederek Mustafa Uslu ve Nuri Yıldırım’a dava açtı.

Mahkemeye sunulan iddiaya göre Tülün Kızılırmak, Nuri Yıldırım’a Müslüm filminin fikrini, detaylarını ve hatta müziklerini dahi kendisi sundu. Ardından Yıldırım’dan bu filmin maliyetinin tek yapımcı ile karşılanamayacağına dair bi bildirim aldı. Bu süreçte ekibe Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu dahil oldu ve 3’lü bir araya gelip bir ortak yapımcılık sözleşmesi imzaladık için anlaştı. Ancak Tülün Kızılırmak sağlık sorunları nedeniyle toplantıya katılamayınca Nuri Yıldırım ve Mustafa Uslu kendi aralarında sözleşme imzalayarak Tülün Kızılırmak’ı devre dışı bıraktı.

Mahkeme şimdilik tedbir kararını reddederken, Müslüm filminin yapım şirketi de bu girişimi “ya tutarsa” şeklinde atılan bir iftira olarak adlandırdı. Ufak bir not olarak yapımcı Mustafa Uslu’nun Ayla filmi sürecinde senarist Yiğit Güralp’ı devre dışı bırakmaktan ötürü davalık olduğunu da iletelim.

Yorumlar