Natalie Portman'dan Kadın Yönetmen Eleştirilerine Cevap

Natalie Portman'dan Kadın Yönetmen Eleştirilerine Cevap

Natalie Portman; kadın yönetmenlerle ilgili tartışmalara cevap verdi.

2020 Oscar Ödül Töreni’ne üzerinde Oscar’a aday gösterilmeyen önemli kadın yönetmenlerin isimlerinin -ayrıca bir markanın-  yazılı olduğu bir kostümle katılan ve bu sayede sektörde ve festivallerde kadın sinemacıların sayılarının azlığına dikkat çekmek istediğini belirten ünlü aktris Natalie Portman; yaptığı bu eylemin ardından birçok kişiden hem destek hem de eleştiri almıştı. Portman; kendisine yöneltilen ve onu zor durumda bırakan eleştirilere cevap verdi.

Natalie Portman Neden Kadın Yönetmenlerle Çalışmadı?

Natalie Portman’ın Oscar töreninde yaptığı bu dikkat çekici hamlenin ardından Harvey Weinstein ve Rose McGowan’ın başlattığı bir tartışma Portman’a karşı toplu bir tepki hareketi başladı. Ödül töreninde kadın yönetmenlerin aday gösterilmemesini protesto eden Portman; yapımcılık kariyeri boyunca hiçbir kadın yönetmenle çalışmamıştı. Son dönemde deyim yerindeyse duyar kasmak veya siyasi şov yapmak isteyen ünlü isimlerin kendilerini gösterme alanı haline gelen ödül törenlerinde son şovu da Natalie Portman gerçekleştirdi. Portman, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

Natalie Portman, Kadınlarla Çalışacak Fırsatı Olmadığını Belirtti

Kendisine yönelen eleştirileri susturmak isteyen Natalie Portman; kadın yönetmenlerle çalışmayı çok istediği ancak fırsat bulamadığı tarzında bir ifadenin arkasına sığındı. Daha önce kısa filmlerde ve müzik kliplerinde kadın yönetmenlerle çalıştığını belirten Portman; diğer yapımlarda çok az fırsat bulduğunu ayrıca kadın yönetmenlerle çalışmayı düşündüğü birçok projesinin yarıda kaldığını belirtti.

Yorumlar