NBR'de En İyi Film Yeşil Rehber

NBR'de En İyi Film Yeşil Rehber

Oscar’ın habercisi şeklinde yorumlanan NBR’de En İyi Film Ödülü’nü Green Book (Yeşil Rehber) aldı.

2018 yılına veda etmek için gün sayarken bir yandan da Amerika’da ve dünyada ödül sezonuna giriyoruz. Oscar’a yaklaştıkça artacak bir heyecan ile devam edecek ödül sezonunun başlangıcı sayılan National Board of Review (NBR) ödülleri verildi. Tıpkı Toronto Film Festivali gibi Oscar’ın habercisi şeklinde yorumlanan NBR’de En İyi Film Ödülü’nü Green Book (Yeşil Rehber) aldı.

Oscar yarışında dedikodular uzun süre Green Book ve Roma üzerinden devam etti. Ancak A Star Is Born da vizyona girince sık konuşulan ihtimaller üçe çıktı. Bu filmlerin Oscar öncesi yarışında ilk raundu Toronto Film Festivali’nde Halkı Seçimi Ödülü’nü kazanan Green Book almıştı. Şimdi ikinci raund diyebileceğimiz NBR’de de En İyi Film Ödülü’nü kazanan Green Book, Oscar ihtimallerini arttırdı.

Başrollerinde Viggo Mortensen ve Mahershala Ali’nin yer aldığı Peter Farrely filmi Green Book (Yeşil Rehber) ülkemizde de bu hafta sonu vizyona girecek ve filmin incelemesi hızlı bir şekilde sitemizdeki yerini alacak.

National Board of Review tarafından ödüle layık görülen tüm isimler ise şöyle; En İyi Yönetmen: Bradley Cooper - A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor=

En İyi Erkek Oyuncu: Viggo Mortensen - Green Book (Yeşil Rehber)

En İyi Kadın Oyuncu: Lady Gaga - A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)

Yabancı Dilde En İyi Film: Soğuk Savaş - Pawel Pawlikowski - Ülkemizden Nuri Bilge Ceylan’a ait Ahlat Ağacı filmi de Oscar’da bu kategori için aday adayı.-

 

Yorumlar