Netfix'te Koronavirüs Belgeseli Yayınlandı

Netfix'te Koronavirüs Belgeseli Yayınlandı

Netflix’in koronavirüs belgeseli olan Coronavirus, Explained’in ilk bölümü yayınlandı.

Netflix; 2018 senesinde Vox isimli yapım şirketiyle ortak çalışarak Explained isimli bir belgesel serisi üretmişti. Bu sürenin her bir bölümü birbirinden tamamen farklı temaları ele alıyor ve neredeyse bütün detayları ile açıklıyordu. Explained belgesel serisinin ikinci sezonunun salgınlar hakkındaki bir bölümü pandemi sırasında büyük ilgi çekince olanlar oldu.

Netflix Koronavirüs Belgeseli Hazırladı

Koronavirüs salgınının dünyayı sarması ve Dünya Sağlık Örgütü’nün bu durumu bir pandemi ilan etmesinin ardından Netflix’te iki yapımın izleyici sayısı resmen uçuşa geçti. Bunlardan ilki salgın hastalıklarla ilgili çok kapsamlı bir araştırma olan ve yeni bir salgın hastalığın dünyanın kapısında olduğunu anlatan Pandemic isimli belgesel seriydi. Diğer ise Explained serisinin ikinci sezonundaki salgın temalı ve koronavirüsten detaylıca bahseden bölüm oldu. Netflix bunun üzerine bu bölümü Coronavirus, Explained adıyla bir mini dizi haline getirdi ve ilk bölümü yayınlandı.

Coronavirus, Explained Dizisinin Yeni Bölümleri Gelecek

Coronavirus, Explained isimli mini dizinin ilk bölümü Netflix’te yayınlandı. 25’şer dakikalık 3 bölüm olması planlanan dizinin 2. ve 3. bölümlerinin ilerleyen dönemlerde yayınlanması bekleniyor. Dizi koronavirüs ile ilgili bütün detayları anlattıktan sonra salgından sonra neler olacağına dikkat çekmek istiyor.

Yorumlar