Netflix, Altered Carbon Dizisini Neden İptal Etti?

Netflix, Altered Carbon Dizisini Neden İptal Etti?

Netflix’ in sevilen bilim kurgu dizisi Altered Carbon iptal edildi.

İlk sezonu ile ciddi bir beğeni toplayan bilim kurgu dizisi AlteredCarbon, Netflix’ in sevilen yapımları arasında yer almayı başarmıştı. Geçtiğimiz şubat ayında ikinci sezonu ile seyirci karşısına çıkan dizi ilk sezondaki başarısını yakalayamadı. 

İlk sezonda Joel Kinnaman, ikinci sezonda ise Anthony Mackie tarafından hayat verilen Takeshi Kovacs’ın maceralarını konu alan dizi, insanların beden değiştirebildiği ve bunun sayesinde sonsuza kadar yaşayabildiği bir evrende geçiyordu. 3. Sezonun gelmeyeceği yönündeki dedikodular Variety tarafından doğrulandı.

Richard K. Morgan’ ın aynı isimli romanından uyarlanan yapım için oldukça yüksek bir bütçe harcanıyordu ve dizi Netflix’in izlenme - maliyet oranını karşılamaması sebebiyle iptal edildi. İlk sezonunda Game of Thrones’un ilk 3 sezonundan bile daha yüksek bir bütçeyle çekilen Altered Carbon, başarılı görsel efektleri, oyunculukları ve ilgi çekici konusuyla kendisine ciddi bir hayran kitlesi kazanmıştı. Bir sonraki sezonda ise başrol oyuncusunun değişimi ve hikayesinin çok beğenilmemesinden dolayı yüksek bütçesini karşılayacak bir izlenme oranı sağlayamadı.

Yorumlar