Netflix Artık Bizi İzleyecek

Netflix Artık Bizi İzleyecek

Netflix Konumumuzu ve Gittiğimiz Yerleri İzlemeye Başladı.

Dünyaca ünlü çevrimiçi seç-izle platformu Netflix’in bazı Android telefonlarda telefon sahiplerinin fiziksel aktivitelerini izlediği ortaya çıktı. Bir kullanıcının paylaşımı ile ortaya çıkan duruma göre Netflix bazı kullanıcılarının telefonlarından fiziksel aktiviteyi izleme izni istiyor.

Netflix: Takip Etme Sebebimiz Video Kalite Testi

Durumun ortaya çıkması ile birlikte Netflix yöneticileri bir açıklama yayınladı. Pilot cihazlarda bir test yaptıklarını belirten Netflix ekibi; bu uygulama ile kullanıcılar hareket halindeyken uygulamanın video oynatma kalitesini test etmeye çalışıyor. Bu sayede farklı araçlardaki hareket hızlarında video kalitesinin sürekliliği, kalite değişiklikleri, internet bağlantı hızları ölçülecek.
 

Netflix Yeni Bir Algoritma Geliştiriyor Olabilir

Konu hakkında Netflix’in yaptığı açıklama henüz kimseyi tatmin edebilmiş değil. Bilindiği üzere Netflix oldukça geliştirilmiş ve zeki bir algoritma ile çalışıyor. Bu algoritma aracılığı ile kime hangi yapımı, ne şekilde önereceğini seçiyor. Söylentilere göre Netflix’in konumumuzu ve hareketlerimizi öğrenmeye çalışmasının sebebi bu algoritmayı geliştirmek. Örneğin daha hareketli insanlara spora, doğaya ve fitnessa dair belgeseller önerilebilir. Hatta gittiğimiz yerlere göre hobilerimiz belirlenip öneriler yapılabilir.
 

Yorumlar