Netflix'e Bir Rakip Daha: HBO Max

Netflix'e Bir Rakip Daha: HBO Max

Netflix’e bir rakip de WarnerMedia’nın çıkartacağı HBO Max oldu.

Son zamanlarda dünya şirketlerinin en trend hareketi dijital bir dizi-film platformu kurmak haline geldi. Bu alanda şu anda piyasanın çoğuna hakim olan Netflix; başarılı işler çıkarıp, güzel paralar kazanınca üstüne bir de Oscar Ödülü’ne kadar uzanınca diğer şirketler de çalışmalarını hızlandırdı. Bunların sonucunda Amazon, Disney gibi firmaların ardından WarnerMedia da HBO Max ismiyle kendi platformunu yaratmaya karar verdi.

 

Ünlü Diziler HBO Max’a Geçecek

HBO Max platformunun 2020 senesinin bahar aylarında hizmete sunulması planlanıyor. Platformun Türkiye’de hizmet verip vermeyeceğine dair henüz hiçbir şey bilinmiyor. Bilinen bir şey var ki platform çok fazla önemli kanalı ve yapımı bünyesinde barındıracak ve kendi orijinallerini üretecek. HBO Max’a yüklenecek diziler arasında geçtiğimiz günlerde Netflix’ten kaldırılan Friends ve Pretty Little Liars da var. Ayrıca Batwoman da HBO Max’da yer alacak.

HBO İçerikleri Diğer Platformlardan Silinecek

WarnerMedia; HBO Max’ı hizmete sunacağı güne kadar Amazon ve Disney gibi platformların izlediği yolu takip ederek telif hakkı kendisinde ait olan yapımları Hulu ve Netflix gibi ortamlardan kaldıracak. Bunların arasında birçok önemli dizi ve film de bulunuyor.
 

Yorumlar