Netflix'e Ücretsiz Rakip: Plex Hizmete Girdi

Netflix'e Ücretsiz Rakip: Plex Hizmete Girdi

Netflix’e ücretsiz ve yeni rakip olan Plex hizmet sunmaya başladı.

Gün geçmiyor ki dünya piyasasının neredeyse tamamını elinde bulunduran Netflix’e yeni bir rakip çıkmasın. Netflix’in karşısına Amazon, Disney gibi kuruluşlar kendi platformları ile oldukça iddialı bir şekilde çıkarken; Plex adı verilen yeni bir platform bir anda gündeme oturdu. Uzun bir süredir çalışmalarını sürdüren ve ücretsiz olmayı vaad eden Plex platformu nihayet yayın hayatına başladı.

Plex Tamamen Ücretsiz Olacak

Hizmet vermeye başlayan Plex platformu birçok dünya çapında film ve diziyi bünyesinde barındırıyor. Ayrıca Plex’e özel orijinal içerikler de üretilecek. Plex’in en büyük özelliği ise kendisini diğer devlerden ayıran en önemli fark olan fiyat meselesi. Plex; ücretsiz hizmet sunacak. Ancak içeriklerin arasına atlanamayan reklamlar koyacak. Firma bu sayede gelir sağlamayı hedefliyor. Ülkemizde Plex’in sunduğu hizmet modelini günümüzde Puhu Tv sunuyor.

Plex; Türkiye’ye Gelecek Mi?

Plex’i hayata geçiren kuruluş son derece iddialı bir şekilde Plex’in mevcut bütün platformlardan çok daha fazla ülkeye ulaşacağını ve çok daha fazla içerik barındıracağını söyledi. Bu iddia bir yandan doğru iken bir yandan henüz yetersiz. Evet; Plex ülkemiz de dahil olmak üzere şu an dünyanın dört bir yanından ulaşıma açık. Ancak uygulamanın henüz Türkçe dil veya altyazı desteği bulunmuyor. Netflix’in 1.5 milyon üzerinde aboneye sahip olduğu ülkemizdeki potansiyele Plex’in de uzun süre sessiz kalamayacağını tahmin ediyoruz.

Yorumlar