Netflix' in İlk Türkçe Dizisinden Ayrıntılar!

avatar
Anonim Editör
Netflix' in İlk Türkçe Dizisinden Ayrıntılar!
Dünyaca ünlü eğlence şirketi Netflix, ilk kez Türkçe dilinde bir dizinin yayınını gerçekleştirilecek. Hikayesini Osmanlı ve Türk efsanelerinin oluşturacağı dizinin senaryosu, sevilen dizi Behzat Ç.’  nin senaristi Ercan Mehmet Erdem ile  Suskunlar dizisinin senaristi Pınar Bulut’ un imzasını taşıyacak.
Hazırlıkları 3 aydır devam eden yapımın, başrolünde Çağatay Ulusoy ve Burcu Biricik yer alıyor. Dizi 2018’ de tüm dünyada yayına girecek.

Burcu Biricik Kimdir?

4 Mayıs 1989 Antalya doğumlu olan oyuncu, lisede edindiği oyunculuk deneyiminden sonra İzmir Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu' nda oyunculuk eğitimi aldı. Burada Yaşlı Hanımın Zİyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi oyunlarda kısa roller aldı. 2011 ekrana gelen "Artiz Mektebi" adlı yarışma programında birinci olmasıyla televizyon dünyasına giriş yapan oyuncu, Ustura Kemal ve Düşman Kardeşler dizilerinde yan karakter canlandırdı. 

Oyunculuk kariyerinin dönüm noktası "Hayat Şarkısı" dizisi oldu. Başrolünde yer aldığı dizide Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın, Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimlerle beraber çalıştı. Yer aldığı reklam projeleri dışında, son olarak Çok Uzak Fazla Yakın adlı sinema filminde başrol oynadı. 

Çağatay Ulusoy Kimdir?

23 Eylül 1990 İstanbul doğumlu Çağatay Ulusoy, 2010 yılında katıldığı Best Model Of Turkey yarışmasında birinci oldu. Yarışmadan sonra kariyerine oyuncu olarak devam etmeye karar veren Ulusoy, Ayla Algan' dan oyunculuk dersleri aldı. Bunun yanı sıra Akademi 35 Buçuk' ta oyunculuk eğitimine devam etti. 

Bir dönemin popüler dizisi  Adını Feriha Koydum' da Emir karekterini canlandıran oyuncu, aynı anda Anadolu Kartalları filminin de oyuncu kadrosuna dahil oldu. Ardından yer aldığı Medcezir dizisi ve Delibal filmi ile büyük bir hayran kitlesi yakaladıktan sonra kariyerinin en büyük sıçramasını ana kadrosunda yer aldığı İçerde dizisi ile gerçekleştirdi.