Netflix'in Rakibi Disney+ Ücretleri Belli Oldu

Netflix'in Rakibi Disney+ Ücretleri Belli Oldu

Merakla beklenen Disney+ platformunun fiyatı ve detayları belli oldu.

Dünya çapında neredeyse tekel haline gelmiş Netflix’e rakip olarak geliştirilen Walt Disney’e ait Disney+ platformu 12 Kasım’da hizmete başlayacak. Platformun ABD’de uygulayacağı fiyatlar belli oldu. Şirket CEO’su Bob Iger’ın yaptığı açıklamaların ardından Disney+’ın iddiası iyice artmış durumda.

 

Disney+; Netflix’ten Daha Ucuz Olacak

12 Kasım’da ilk önce ABD’de açılacak olan ve zamanla dünyaya yayılması beklenen Disney+’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği tam bir muamma. Zira son zamanlarda çıkan yeni yasayla birlikte gelmesi halinde burada bir şirket açması ve RTÜK kurallarına bağlı olması gerekecek. Peki Disney+’ın ABD fiyatlandırmaları nasıl?
 
Platform iki farklı fiyat üzerinden hizmet verecek. Standart paketin aylık fiyatı 6.99 dolar olacak. Ek olarak içerisinde farklı bir yayın platformu olan Hulu ve ESPN kanallarını içeren paketin fiyatı ise 13 dolar. Disney+; rakibi olan Netflix’ten daha ucuz bir açılış yapıyor. Çünkü şu an Netflix’in en ucuz paketi aylık 8.99 dolar.

Marvel Filmleri Disney+ Platformunda Olacak

Disney+’ın kurulma kararının ardından bir şekilde Walt Disney stüdyoları ile alakalı olan her içerik tek tek Netflix’ten kaldırılmıştı. Bunların arasında Marvel filmleri, Avatar yapımları, Evde Tek Başına serisi örnek verilebilir. Marvel filmleri farklı zamanlarda tek tek platforma eklenecek. Ancak Bob Iger’ın açıklamalarına göre Disney+ platformu için Evde Tek Başına ve Müzede Bir Gece gibi filmleri tekrar çekilebilir.
 

Yorumlar