Netflix’ in Steven Soderbergh İmzalı Yeni Filminden Fragman Geldi

Pulitzer ödüllü araştırmacı gazeteci Jake Bernstein'ın Secrecy World adlı kitabından uyarlanan The Laundromat filminden fragman paylaşıldı.

Çin, Meksika, Afrika ve Karayipler’de Mossack Fonseca’nın üst düzey patronlarına ait sırları ortaya çıkaran gazetecilerin hikayesini konu alan film yayınlanan fragmanı ile heyecanı üst seviyeye taşıdı. Başrollerini Meryl Streep, Gary Oldman ve Antonio Banderas gibi usta isimler paylaşırken, yönetmenliğini Ocean's Eleven, Magic Mike, High Flying Bird gibi filmlere imza atmış Oscar ödüllü yönetmen Steven Soderberg üstlendi.

 

 

Pulitzer ödüllü araştırmacı gazeteci Jake Bernstein'ın Secrecy World adlı kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin senaryosu The Informant! ve The Report filmlerinin senaristi Scott Z. Burns tarafından kaleme alındı. Jeffrey Wright, Melissa Rauch, Jeff Michalski, Jane Morris, Robert Patrick, David Schwimmer, Cristela Alonzo, Larry Clarke, Will Forte, Chris Parnell, Nonso Anozie, Larry Wilmore, Jessica Allain, Nikki Amuka-Bird, Matthias Schoenaerts, Rosalind Chao, Kunjue Li, Ming Lo, James Cromwell ve Sharon Stone gibi yıldız isimleri bir araya getiren filmin kadrosu adeta göz dolduruyor.

 

The Laundromat Konusu

Ellen Martin huzurlu tatilini yarıda kesip, mağduru olduğu sigorta dolandırıcılığının arkasındaki gerçekleri bulmak için yola çıkar. Bulduğu ipuçları ise onu dünyanın finans sistemini kendi çıkarları için kullanan Panama'daki iki ortak avukata götürür. Son derece şık ve karizmatik olan Jürgen Mossack ve Ramón Fonseca paravan şirketler ve denizaşırı ülkelerde yer alan zenginleri daha da zengin yapma konusunda ustadır. İkili, Ellen'ın başına gelen tatsız olayın ardında yatan vergi kaçakçılığı, rüşvet ve yasadışı olayların nasıl dünyanın yozlaşmış finansal sistemini desteklediğini gözler önüne sermek üzeredir.

 The Laundromat, 18 Ekim'de Netflix'te!

Yorumlar