Netflix, Süper Kahraman Dizisi Raising Dion'dan İlk Fragman Yayınladı

Michale B. Jordan’ın hem yapımcılığını üstlendiği hem de oyunculuğunu yaptığı Netflix’in yeni dizisi Raising Dion’dan ilk fragman yayınlandı.

Son yıllarda seyircilerin dikkatini oldukça çeken yapımlar süper kahraman dizileri oldu. İzleyicilere farklı bakış açıları sunan bu diziler arasında Raising Dion'da yerini alıyor. 

Michale B. Jordan’ın hem yapımcılığını üstlendiği hem de oyunculuğunu yaptığı Netflix’in yeni dizisi Raising Dion’dan paylaşılan ilk videoda 7 yaşındaki Dion'u (Ja'Siah Young), annesi Nicole'ü (Alisha Wainwright) ve Dion'un yeteneklerini göstermesi ile birliklte karşılaştıkları zorlukları görebiliyoruz. Çizgi romanın yaratıcısı ve aynı zamanda dizinin yapımcılarından olan Dennis Liu, IGN'e verdiği röportajda çizgi roman ve dizi ile ilgili ilginç bilgiler verdi. 2017 yılında yayınlanan Raising Dion'un ilham kaynağını şöyle anlatıyor.

"Raising Dion için birçok ilham kaynağı vardı. Karım Marie ve ben, balayımızda Kuzey Kutup Dairesi’nde Kuzey Işıklarına bakıyorduk. İyi ebeveynler olup olamayacağımızı konuşuyorduk. Çocuğumuz nasıl olurdu? Ya iyi bir ebeveyn olamazsak? Ya bu tuhaf ışıklar ona süper güçler verirse? Ya onu gözetmek zorunda kalırsak? Ayrıca Afro-Amerikalı bekâr anneleri belli sebeplerden ötürü Amerika’nın süper kahramanları olarak düşünüyorum. Bence yaratıcılık, hayatındaki şeyleri basitçe birleştirmek ve sanatın içerisinde mantıklı hale getirmek”

Dizi ile çizgi romanın birbirinden oldukça farklı olduğunu söyleyen Liu, daha fazla çizgi roman yayınlamama kararını erken dönemlerde verdiğini böylelikle dizi versiyonuyla karmaşalar olmayacağını belirtti. Akcak Liu, çizgi romana geri dönerek bitirmek istediğini de söyledi.

Yorumlar