Netflix'in Türkiye'deki Abone Sayısı Açıklandı

Netflix'in Türkiye'deki Abone Sayısı Açıklandı

Netflix Türkiye’ye ilişkin çarpıcı istatistikler açıklandı.

Dünya çapındaki en ünlü seç-izle platformu Netflix’in Türkiye İletişim Müdürlüğü görevini yürüten Artanç Savaş; Habertürk’e bir röportaj vererek Netflix Türkiye hakkında birçok önemli istatistikten ve yerli yapımlarla ilgili merakla beklenen haberlerden bahsetti. Savaş’ın açıklamalarıyla birlikte Türkiye’de ne kadar Netflix abonesi olduğu da netlik kazanmış oldu. Görünen o ki Türkiye; Netflix için gayet önemli bir kaynak.

Türkiye’de 1.5 Milyonun Üzerinde Netflix Abonesi Var

Türkiye’de Netflix’i kullanan kişi sayısı uzun bir süredir merak ediliyordu. Nihayet resmi bir kaynaktan net bir sayı alınabildi. Türkiye’deki 3. senesini dolduran Netflix platformunun ülkedeki abone sayısı 1.5 milyonun üzerinde. Bu miktar oldukça fazla ve bu da Türkiye’yi Netflix için önemli bir ülke haline getiriyor. Ayrıca Türkiye dünya üzerinde akıllı telefon ile içerikleri izleme konusunda en yüksek yüzdeye sahip. Türkiye’deki Netflix kullanıcılarının %77’si platformdaki içerikleri akıllı telefon ile izliyor. Ancak daha önceki dedikodularda olduğu gibi Netflix’in şimdilik sadece mobil kullanıcılara yönelik bir abonelik paketi planı yok.

Netflix Türkiye’ye Gelecek Yerli Yapımlar

Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş; Netflix’teki Türk yapımlarından da bahsetti. Savaş; bu ay Netflix’teki yerini alacak olan Beren Saat ve Mehmet Günsür’lü Atiye dizisinin platformu daha fazla yeri yapım üretmeye iteceğini belirtti. Ayrıca Atiye’nin ardından 2020’de Kubilay Aka ve Alina Boz gibi isimlerin yer aldığı Aşk 101 de platformdaki yerini alacak. 2020 senesinde Berkun Oya’nın yazıp yöneteceği, oyuncu kadrosunda Fatih Artman, Alican Yücesoy, Funda Eryiğit gibi isimlerin yer alacağı bir dizinin daha müjdesi verildi. Ancak bu dizinin ismi henüz bilinmiyor. Son olarak 2020’de Netflix’e bir Fatih Sultan Mehmet belgeseli geliyor. Bunun da daha önce Ottoman Rising ismiyle çıkacağı belirtilen belgesel olması beklenmekte.

Yorumlar