Netflix'in Yeni Türk Dizisi Atiye'den İlk Fragman Yayınlandı

Netflix'in ikinci orijinal Türk yapımı olan Atiye dizisinden ilk fragman yayınlandı.

Netflix, Hakan: Muhafız'ın ardından ikinci orijinal yapımı Türk dizisi çalışması olan Atiye (The Gift) dizisinin ilk fragmanını yayınladı. İkinci Netflix Orijinal Türk dizisi olan Atiye oyuncu kadrosu ile oldukça dikkat çekiyor. Dizinin ilk fragmanı Netflix Türkiye Youtube kanalında yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan tanıtım videosunda sadece, dizinin başrol oyuncusu olan Beren Saat'i görmüştük. Yayınlanan ilk fragmanda ise Erhan karakterini canlandıran Mehmet Günsur ile Atiye karakterini canlandıran Beren Saat'i görüyoruz. Yayınlanan fragmanı haberimizin üst kısmından izleyebilirsiniz.

Atiye Dizisinin Konusu

Genç ve güzel bir ressam olan Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

Yurt dışında The Gift ismi ile yayınlanacak olan Atiye dizisinin oyuncu kadrosunda; Beren Saat, Mehmet Günsur, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi, Hazal Türesan, Meral Çetinkaya ve Cezmi Baskın yer alıyor. 

Yönetmen koltuğunda Ali Taner BaltacıGönenç Uyanık ve Ozan Açıktan'ın yer aldığı Atiye'nin senaryosunu Nuran Evren Şit kaleme alıyor. Atiye, 27 Aralık'ta sadece Netflix'te yayınlanacak.

Yorumlar