Netflix’ in Yeni Türk Filmi ‘Azizler’

Netflix’ in Yeni Türk Filmi ‘Azizler’

Durul ve Yağmur Taylan kardeşlerin yönettiği Azizler filmi zengin kadrosuyla dikkat çekiyor.

Ertelenen yapımlar arasında yerini alan Azizler filminin yönetmen koltuğunda Türk sinemasına başarılı yapımlar kazandıran Durul ve Yağmur Taylan kardeşler yer alıyor. Netflix, merakla beklenen bu filmi kendi bünyesine dahil etti.Güçlü kadrosu ile iddialı yapımlar arasında yer alan Azizler filminde Şahsiyet dizisi ile ödül kazanan usta oyuncu Haluk Bilginer, Avrupa Yakası dizisinin sevilen ismi Engin Günaydın, son günlerde Kırmızı Oda adlı yapım ile adından söz ettiren Binnur Kaya, İrem Sak, Okan Yalabık, Fatih Artman ve Öner Erkan yer alıyor.

Azizler filmi dram ve komedi türünde bir film olarak karşımıza çıkacak. Gençlik yıllarının yavaş yavaş sonuna doğru yaklaşan Aziz, gençken hayalini kurduğu şeyi gerçekleştirmemiş olduğunu fark edince depresif bir havaya bürünecek. Hem 4 yıllık hem de memnun olmadığı ilişkisinden son derece sıkılınca, artık hayatında bir değişiklik yapması gerektiğine karar verecek ve ilk olarak kız arkadaşından ayrılmak isteyecek. Aziz’in tek hayali ise tanıdığı insanlardan tamamen uzaklaşıp kendine yepyeni bir hayat kurmak. Aziz bu tür düşünceler içerisinde boğulurken karşısına her şeyi değiştirebilmek için bir fırsat çıkacak, ancak tek bir şartla: Herkese yalan söylemek. Aziz, her şeyi göze alıp yalan söylemeye başlar ancak söylediği yalanlar kendisini bir takım zorluklara sürüklemeye başlayacak.

Son derece ilgi çekici ve akıcı bir senaryoya sahip gibi görünen Azizler filminin senaristliğini Berkun Oya üstlenmiş. Azizler, 8 Ocak 2021 tarihinde Netflix Türkiye'de yayınlanacak.

Yorumlar