Netflix'in Yeni Türk Orijinal Dizisi 50m2'nin Çekimleri Bugün Başlıyor

Netflix & BKM ortaklığında Burak Aksak ve Selçuk Aydemir tarafından hayata geçirilecek olan yeni Türk orijinal dizisi 50m2'nin çekimleri bugün başlıyor.

Dünyanın en popüler yayın platformu Netflix'in BKM ortaklığında hayata geçireceği kara komedi dizisi 50m2’nin çekimleri bugün İstanbul'da başladı.

Başarılı yönetmen ve senarist Burak Aksak’ın hem ünlü yönetmen Selçuk Aydemir ile birlikte yönettiği hem de kaleme aldığı dizinin yapımcılığını BKM üstleniyor. 8 bölümden oluşan kara komedi türündeki dizinin oyuncu kadrosunda ise Engin Öztürk, Kürşat Alnıaçık, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt, Yiğit Kirazcı, Tolga Tekin, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Hasan Yalnızoğlu, Tuğçe Karabacak ve Murat Kılıç yer alıyor.

50m2 Dizisinin Konusu

Bu yıl içinde Türkiye ile birlikte tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanan 50m2, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

50m2 Dizisinin Netflix Sayfası İçin: www.netflix.com/50m2

Yorumlar