Netflix, Melanie Laurent ile Alexandre Aja'yı Buluşturacak

Netflix, Melanie Laurent ile Alexandre Aja'yı Buluşturacak

Netflix, “O2“ isimli filmi için Melanie Laurent ve Alexandre Aja ile anlaşma sağladı.

Netflix, hayatta kalma mücadelesinin ele alınacağı "O2" isimli filmi için hazırlıklara başladı. Filmin yönetmenliğini High Tension, Crawl, The Hills Have Eyes gibi başarılı yapımlara imza atan Alexandre Aja üstlenecek. Bilim kurgu türünde olacak "O2" için başrol oyuncusu olarak Melanie Laurent seçildi. Melanie Laurent, Inglorious Bastards, Beginners, Now You See Me gibi yapımlardaki başarısı ile kariyerinde önemli adımlar atmıştı.

O2 Filminde Yönetmen ve Başrol Değişti

"O2" filminin çekileceği uzun bir süre önce açıklanmıştı. Hatta yönetmenlik için Franck Khalfoun ile, başrol için Noomi Rapace ile anlaşma yapılmıştı. Ancak son alınan kararla hem yönetmen koltuğunda oturan isim hem de başrol değişti. Film Alexandre Aja imzası taşırken, filmin yıldızı Melanie Laurent olacak. Melanie Laurent'e filmde Mathieu Amalric ve Malik Zidi eşlik edecek. Filmin çekimlerine henüz başlanmadı ancak 2021 yılının ortalarında yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Yönetmen Alexandre Aja'dan Açıklama

"O2" hakkında Netflix'in yaptığı açıklamanın ardından filmin yönetmeni Alexandre Aja, film ile ilgili "Karantinada bir süre zaman geçirdikten sonra özünde hapsedilme hissini ortaya çıkaran ve klostrofobiyi ele alan bir projenin yapılması gerekliydi. Wild Bunch ve Mélanie Laurent ile işbirliği yapacağım için ve Netflix ile yaratıcı bir maceraya çıkacağım için oldukça heyecanlıyım." dedi.

O2 Filminin Konusu

"O2"de hayatta kalma mücadelesi veren bir kadını izleyeceğiz. Genç bir kadın dondurucu soğuklukta bir odada gözlerini açacak, o odaya nasıl gittiğini bilmezken yaşadıklarına bir cevap aramaya çalışacak. Bu sırada odadan çıkmanın bir yolunu bulmak zorunda kalacak.

Yorumlar