Netflix; Messiah Dizisini Bitirdi

Netflix; Messiah Dizisini Bitirdi

Netflix, Messiah dizisinin yayın hayatına son vererek ikinci sezonunu iptal etti.

"Messiah" dizisinin final bölümü, izleyicilerinin zihninde büyük bir soru işareti bırakmıştı. Herkes Mesih mi, akıl hastası mı yoksa bir sihirbaz mı olduğunu merak ediyordu. Bu sorunun cevabı için herkes ikinci sezonu bekliyordu. Sadece Messiah için değil, dizinin diğer karakterlerinin hikayeleri de yarım kaldı. Çünkü Netflix, yayınlandığı tarihten itibaren tartışmalara neden olan, bazı ülkelerde ise arkası gelmez tepkilere neden olan Messiah dizisini iptal etti. Bütün sorular cevapsız kaldı ve "Messiah" dizisinin yayın hayatı tek sezon ile sonlandı.

Messiah Dizisinin Konusu

Dizi modern dünyada, dini bir figür olarak karşımıza çıkan bir adamı seyirci ile buluşturuyor. Sadece dizi içindeki karakterler için değil, her bölümü ile seyircinin zihninde birçok soru işareti bırakan bu adam uluslararası boyutta sorunların oluşmasına neden oluyor. insanların bir kısmı onun mucizeler yaratan Mesih olduğuna hatta İsa'nın geri döndüğüne inanıyor. Diğer kısmı ise onun bir sahtekar olduğunu iddia ediyor. Sadece toplumda değil, siyasette ve ülkeler arasındaki diplomatik ilişkilerde de önemli bir rol oynayan bu adamın hikayesinin sonunu görememek biz Netflix takipçileri için oldukça üzücü bir karar oldu. 

İptal Kararını Wil Traval Duyurdu

Dizisinin ilk bölümü 1 Ocak 2020 tarihinde 10 bölümlük birinci sezonu ile Netflix platformunda seyircisi ile buluştu. Sezonun final bölümü, ikinci sezonun geleceğine dair işaretler taşıyordu. Ancak diziye gösterilen tepkiler ve hedeflenen ratinge ulaşılması iptal kararını geciktirmedi. Bu kararı ise Will Mathers karakterini canlandıran aktör Wil Traval, Instagram hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı. 

Dizinin yazarlığını, "Backtrack" ve "Rite" gibi filmlerin yaratıcı Michael Petroni üstlenmişti. Dizinin oyuncu kadrosunda Mehdi Dehbi, Tomer Sisley, Michelle Monaghan, John Ortiz, Melinda Page Hamilton, Stefania LaVie Owen, Jane Adams, Sayyid El Alami, Fares Landoulsi ve Wil Traval gibi ünlüler yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini ise James McTeigue ve Kate Woods üstlenmişti.

Yorumlar