Netflix Platformuna Büyük İndirim Geliyor

Netflix Platformuna Büyük İndirim Geliyor

Netflix’te mobil platformlara özel dev bir indirim yapılabilir.

Geçtiğimiz aylarda dünya çapında ücretlerine zam yapan Netflix; Disney+, Amazon Prime gibi rakiplerinin devreye girmesi ve birçok içeriğinin silinmesi ile sağlam bir darbe yemiş ve açıldığı günden beri ilk kez 130 bin kadar abone kaybetmişti. Milyonlarca dolar zarar eden platform durumu lehine çevirmek için büyük bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

 

Mobil Platformlarda Yarı Yarıya Ucuz Netflix

Netflix’in elde ettiği verilere göre platformun izleyicilerinin en büyük çoğunluğunu telefonundan izleyenler oluşturuyor. Hatta bu yüzden Netflix’in indir-izle özelliği de oldukça pozitif tepkiler almıştı. Netflix şimdi 2, 4 vs. ekranlı paketlerine bir de mobil paket eklemeye hazırlanıyor. Bu yeni abonelik sistemi sadece cep telefonu veya tablet gibi mobil platformlardan ulaşılabilir olacak.

Netflix Mobil’in Fiyatları Ve Yayın Tarihi

Netflix bu yeni uygulamayı ilk önce pilot olarak deneyecek. İlk deneme Hindistan’da başlayacak. Hindistan’da normal Netflix’in abonelik ücreti 500 rupi civarında. Yeni mobil paketin ise 250 rupi olması bekleniyor. Buradan yola çıkarak Netflix ücretlerinin yarı yarıya düşeceğini tahmin etmek mümkün.
 

Yorumlar