Netflix, Şikago Yedilisi'nin Yargılanması Filminden Fragman Paylaştı

Netflix, Şikago Yedilisi'nin Yargılanması Filminden Fragman Paylaştı

Netflix, Şikago Yedilisi'nin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7) filminin resmi fragmanını yayınladı.

190'dan fazla ülkede 193 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri sunan Netflix, dram, tarih ve gerilim türündeki filmleri arasına bir yenisini daha ekliyor.

Yönetmenlik koltuğunda yer alan Oscar Ödüllü Aaron Sorkin aynı zamanda filmini senaryosunu da kaleme aldı. Geçtiğimiz hafta tanıtım fragmanı haberini yaptığımız  Şikago Yedilisi'nin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7) filminin resmi fragmanı Netflix'in Youtube kanalı üzerinden paylaşıldı.

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Netflix filminin yayınlanan ilk fragmanında tüm dünyanın tanıklık ettiği önemli bir protestoyu izlerken, Hz. İsa gibi her şeyi değiştirmek ve barış içerisinde yaşamak isteyen herkesin kaybettiğine şahit oluyoruz.

Tom Hayden, Abbie Hoggman, Bobby Seale, Jerry Rubin ve Rennie Davis gibi akstivistylerin 1968 yılında gerçekleştirdiği prostesto, AaAron Sorkin tarafından uyarlandı.

Şikago Yedilisi'nin Yargılanması Resmi Fragman

Filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden bahsedecek olursak; Tom Hayden rolünde Eddie Redmayne, Rennie Davis rolünde Alex Sharp, Abbie Hoffman rolünde Sacha Baron Cohen, Jerry Rubin rolünde Jeremy Strong, David Dellinger rolünde John Carroll Lynch  ve Bobby Seale karakteri ile Yahya-Abdul-Mateen II gibi isimler yer alıyor.
Filmin konusu ise; 1968 Demokratik Ulusal Kongresi'nde barışçıl bir protesto olması amaçlanan gösteriler, polisle ve Ulusal Muhafızlarla şiddetli bir çatışmaya dönüştü. Protestoyu düzenleyen, aralarında Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden ve Bobby Seale'nin de bulunduğu 7 kişi, ayaklanmaya teşvik için komplo kurmakla suçlandı. Ardından gerçekleşen duruşma, en kötü şöhretli yargılamalardan biri olarak tarihe geçti.
Şikago Yedilisi'nin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7) filmi 16 Ekim tarihinde Netflix'te yayında.

Yorumlar