Netflix'ten Stephen King Uyarlaması

Netflix'ten Stephen King Uyarlaması

Netflix, Stephen King'in “Mr. Harrigan's Phone“ isimli eserini filme uyarlayacak.

Netflix, yeni bir uyarlama ile karşımızda. Küresel çapta büyük bir kitleye hitap eden dijital platform Netflix, bu sefer korku yazarı Stephen King'in eserlerinden bir tanesini filme uyarlayacak. Stephen King'in birçok eseri, sinemacılara ilham vermiş ve beyazperdeye uyarlanmıştı. Şimdi ise usta korku yazarının "Mr. Harrigan's Phone" isimli kısa hikayesi film haline getirilecek. John Lee Hancock, filmin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlenecek. Ryan Murphy ve Jason Blum ikilisi ile yapımcı olarak anlaşma imzalandı. Ancak start düğmesine ne zaman basılacağı belli değil.

"Mr. Harrigan's Phone" Konusu

Stephen King'in "Mr. Harrigan's Phone" isimli kitabı 2020 Nisan ayında raflardaki yerini almıştı. Bu kitap daha önce yazarın tüm öykülerini topladığı "If It Bleeds" isimli kitabının içerisinde yayınlanmıştı. Ürkütücü bir hikaye olan "Mr. Harrigan's Phone" da bir dostluk anlatılıyor. Küçük bir kasabada yaşayan yaşlı bir milyarder adam ile küçük bir çocuk arasındaki arkadaşlık telefon üzerinden gelişiyor ve büyüyor. Yaşlı adam öldükten sonra aralarındaki bağın kopacağı zannedilirken iletişimleri mezara gömülü olan telefonla devam eder. Çocuk, yaşlı adamın mezarındaki telefona bırakılan mesajlar ile iletişimini sürdürür. Dostlukları ölüme rağmen devam eder.  

Yönetmen John Lee Hancock

BAFTA Ödüllerine aday gösterilen Hancock, sinema dünyasında hem senarist hem de yönetmen olarak önemli işlere imza atmış durumda. Saving Mr. Banks, The Highwaymen, The Rookie, The Blind Side çok bilinen önemli yapımları arasında.

Bir Stephen King Uyarlaması Daha Gelecek

Usta yazar Stephen King'in "Firestarter" isimli kitabı, Blumhouse tarafından sinemaya uyarlanacak. Projenin ne zaman hayata geçirileceği henüz belli değil ancak Blumhouse, hazırlıklara başlamak için her fırsatı kolluyor diyebiliriz. "Firestarter" projesinin yönetmenliğine Fatih Akın düşünülmüştü ama son alınan kararla yönetmenlik Keith Thomas'a verildi.

Yorumlar