Netflix'ten Yeni Bir Türk Dizisi Geliyor

Netflix'ten Yeni Bir Türk Dizisi Geliyor

Netflix, yeni yerli dizi “Fatma“yı duyurdu.

Dünyanın önde gelen dijital platformlarından birisi olan Netflix yeni bir proje ile karşımızda. Netflix yeni yerli dizisi "Fatma" için hazırlıklara başladığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Geçtiğimiz hafta Netflix ve RTÜK arasında büyük bir gerginlik yaşanmıştı. Hatta Netflix'in Türkiye'den çekileceği söylentileri sosyal medyada yayıldı. Yaşanan gerginlik nedeniyle Netflix, "Şimdiki Aklım Olsaydı" isimli dizisinin çekimlerini iptal etti. Dizideki eşcinsel bir karakter nedeniyle gerginliğin oluştuğu açıklanmış ve ilerleyen dönemde daha büyük sorunların oluşmaması için çekimlerin durdurulma kararı alınmıştı. Tam sular durulmuşken Netflix "Fatma" adında yeni bir yerli dizi için çalışmalara başladı. Yeni dizisinin duyurusunu sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

Burcu Biricik; Fatma’yı Duyurdu

"Fatma" dizisinin duyurucusu Netflix Türkiye'nin sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu. Paylaşılan görselde dizinin başrol oyuncusu Burcu Biricik, elinde ilk çekim senaryosunu tutuyor. Dizinin yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun üstlendiğini yine paylaşılan görselden öğreniyoruz. Dizinin yapımcılığını Başak Abacıgil üstleniyor. Dizinin senaryosunu ise Özgür Önurme hazırlıyor. Netflix'in resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda "Aramıza hoş geldin #Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı.” ifadelerine yer verildi.

Fatma Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

"Fatma" isimli dizide cezaevinden çıktıktan sonra kayıp kocasını arayan temizlikçi Fatma'nın hikayesini izleyeceğiz. "Fatma" dizisinde Burcu Biricik'e Nihal Yalçın, Cansu Dere ve Gökçe Eyüboğlu eşlik edecek. Netflix, daha önce Hakan: Muhafız, Atiye, Rise of Empires: Ottoman, Aşk 101 gibi Türkiye'de beğenilerek izlenen başarılı yapımlara imza atmıştı. "Fatma" dizisinin de benzer bir başarı elde etmesi bekleniyor.

Yorumlar