Netflix'ten Yerli Komedi 50 Metrekare Geliyor

Netflix'ten Yerli Komedi 50 Metrekare Geliyor

Netflix’in yeni yerli dizisinin detayları belli oldu.

Geçtiğimiz yılın son aylarında Türkiye yetkilileri tarafından Türkiye’ye özel üretilen yapımlarla ilgili bilgi veren Netflix platformu büyük bir sürprize imza attı ve daha önce açıklanmamış bir projesini duyurdu. Hakan: Muhafız dizisinin ardından 2019 Aralık sonlarında Atiye’yi izleyiciye sunan Netflix’in 2020 senesinde Aşk 101 isimli bir romantik dizi ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yükseliş dönemi ile ilgili bir belgesel yapacağı biliniyordu. Netflix; ilk yerli komedi dizisini duyurdu.

Netflix Dizisi 50 Metrekare İki Sezon Olacak

Netflix’in Türkiye’de üreteceği dördüncü yapım olacak olan 50 Metrekare dizisinin yapımcılığını BKM üstlenecek. BKM daha önce Organize İşler 2 filmini daha vizyondaki ikinci haftasında Netflix’e vererek platfom ile bağları sıkılaştırmıştı. Komedi türündeki 50 Metrekare dizisinin yönetmenlik koltuğunda İşler Güçler ve Kardeş Payı gibi dizilerden ayrıca Çalgı Çengi, Düğün Dernek gibi sinema filmlerinden tanıdığımız başarılı komedi yönetmeni Selçuk Aydemir yer alacak. Dizinin senaryosunu ise Selçuk Aydemir’in kuzeni olan, Leyla ile Mecnun dizisinin senaristi Burak Aksak yazıyor.

50 Metrekare Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Oldukça iddialı bir yapımcı, platform, yönetmen, senarist ekibiyle karşımıza çıkacak olan dizinin oyuncu kadrosu da gayet iddialı. Dizinin başrollerinde Engin Öztürk ve Aybüke Pusat yer alacak. Dizide ayrıca Cengiz Bozkurt ve Özgür Emre Yıldırım da rol alıyor.

Yorumlar