Netflix Üyeliği Yaptıracak 25 Muhteşem Film Önerisi

Dünyanın en hızlı büyüyen platformu Netflix, çektiği birçok orijinal film ve diziyle hayatımıza girdi. Yüz milyondan fazla aboneye sahip bu platformda sizinde yer almanıza sebep olacak, Netflix üyeliği yaptıracak 25 muhteşem film önerisini sizlere sunuyoruz.

25. Cargo

Çok korkunç bir salgının ortasında bebek yaştaki kızına bakmaya hazır birini bulmaya çalışan bir babanın hikayesini konu ediniyor.

24. Candy Jar

Vizyon Tarihi: 27 Nisan 2018
Tür: Komedi , Romantik , 2018
Yönetmen: Ben Shelton
Oyuncular: Jacob Latimore , Sami Gayle , Tom Bergeron devamı
Her konuda zıtlaşan ve birbirini rakip olarak gören iki lise öğrencisinin hayallerindeki üniversitelere gidebilmek için verdikleri zorlu mücadeleyi konu alıyor.

23. Take Your Pills

Vizyon Tarihi: 09 Mart 2018
Tür: Belgesel , 2018
Yönetmen: Alison Klayman
Oyuncular: Eben Britton , Dr. Wendy Brown , Anjan Chatterjee
Rekabetin çok olduğu bu dünyada Adderall gibi ilaçlar öğrencilere daha hızlı ve dahi iyi olma fırsatı sunmaktadır. Ama bunun bir bedeli vardır.

22. Love per Square Foot

Vizyon Tarihi: 14 Şubat 2018
Tür: Komedi , Romantik , 2018
Yönetmen: Anand Tiwari
Oyuncular: Vicky Kaushal , Angira Dhar , Alankrita Sahai devamı
Tek başlarına ev almaları mümkün olmayan iki banka çalışanının yaptığı anlaşmalı evliliği ve sonrasında gelişen olayları konu ediniyor.

21. Come Sunday

Gerçek olaylardan uyarlanan filmde, dünyaca ünlü vaiz Carlton Pearson’ ın kilise doktrinini sorguladığında kilisesini, ailesi ve geleceğini riske atmasını konu ediniyor.

20. First Match

Eski bir mahkum olan babası ile yeniden bağ kurmak için erkek güreş takımına giren liseli bir kızın hikayesini anlatıyor.

19. 6 Balloons

Eroin bağımlısı olan kardeşini arınma merkezine götüren ve 2 yaşındaki kızına bakan bir ablanın zorlu mücadelesini konu alıyor.

18. The Ballad of Buster Scruggs

Coen kardeşlerin ilk dizisi olma ünvanı kazanacak olan bu proje haklarını Netfix’e satmasıyla birlikte bir antoloji filme çevrildi. Western türünde 6 farklı öykünün yapım, iç savaşın son zamanlarını ele alıyor.

17. Roma

Vizyon Tarihi: 13 Aralık 2018
Tür: Dram , 2018
Yönetmen: Alfonso Cuarón
2018 yılında En İyi Film Oscar’ ını adaylık kazanan yapım 1970 yıllarında siyasi kargaşa ortamında bir evde hizmetçi olarak çalışan bir kadının duygusal ve canlı portresini seyirciye sunuyor.

16. Happy Anniversary

Üçüncü yıl dönümlerinde ilişkilerini gözden geçirmeye karar veren tuhaf bir çiftin hikayesini konu alıyor.

15. Seeing Allred

Tür: Belgesel , 2018
Yönetmen: Roberta Grossman , Sophie Sartain
Oyuncular: Gloria Allred , Lisa Bloom , Bill Cosby devamı
Kışkırtıcı feminist avukat Gloria Allred’ in siyaset ve iş dünyasında büyük isimlere karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor.

14. Ibiza

Çok önemli bir iş için İspanya’ya gönderilen Harper’ ın çılgın arkadaşlarının peşine takılması ile birlikte yaşanılan komik olayları anlatıyor.

13. Set It Up

Biraz nefes almaya ihtiyacı olan iki asistan, işkolik patronlarını birbirlerine aşık etmek için bir plan hazırlarlar.

12. Benji

İki kardeşi yaşadıkları ciddi bir tehlikeden kurtaran köpeğin parçalanmış olan aileyi bir araya getirmesini konu ediniyor.

11. The Siege of Jadotville

Tür: Aksiyon , Dram , Gerilim
Yönetmen: Richie Smyth
BM Barış Gücü adına Afrika’da görev yapan İrlanda askerleri, düşman kuvvetlerince kuşatılır ve kahramanca karakollarını savunurlar. Film gerçek hayattan sinemaya uyarlanmıştır.

10. On My Skin

Yine bir gerçek uyarlama özelliği taşıyan bu yapım uyuşturucu ile ilgili bir suçtan tutuklanan Stefano’ nun Cucchi’ nin gözaltında kaldığı sürede ailesi sonsuza kadar değiştirmesini anlatıyor.

9. Beasts of No Nation

Vizyon Tarihi: 16 Ekim 2015
Tür: Dram , Savaş
Yönetmen: Cary Fukunaga
Oyuncular: Idris Elba , Richard Pepple , Ama Abebrese devamı
Batı Afrika’lı küçük bir çocuğun iş savaştan sonra paramparça olan ailesi yüzünden askerler birliğine katılmak zorunda kalmasını konu ediniyor.

8. Private Life

Kırklı yaşlarda çocuk sahibi olmaya çalışan bir çiftin tükenen umutlarından sonra ziyaretlerine gelen üvey yeğenleri ile hayatlarının değişmesini konu ediniyor.

7. The Fundamentals of Caring

Engelli bir genç ile bakıcısının ilginç şeyler keşfetmek için çıktıkları yolculukla yaşanan komik olayları ve dostluğu konu ediniyor.

6. First They Killed My Father

Kızıl Kmerlerin Kamboçya’daki ani yükselişlerini ve korkunç yönetimi sırasında,  yaşındaki bir kızın hayatta kalma savaşını anlatıyor.

5. The Meyerowitz Stories

Sanatçı olan asabi babalarını ve yok olmaya yüz tutmuş mirasıyla ilgilenen üç kardeşin New York’a gelerek yaşadıkları kin ve rekabet dolu hikayesini anlatıyor.

4. 22 July

Gerçek hikayeden uyarlanan film, Norveç’teki Terör saldırılarının ardından olayı bizzat yaşayan bir gencin yaşlı aileler ve bir ulusun, toparlanma ve adalet için birlik olmasını anlatıyor.

3. 7 Años

Dört iş ortağının  birlikte işledikleri bir suçun cezasını kimin üstleneceğini tartışları bir gecede acımasızlıkları ortaya çıkar.

2. Okja

Vizyon Tarihi: 28 Haziran 2017
Tür: Macera , Bilim kurgu , Dram , 2017
Yönetmen: Bong Joon-ho
Hayvan hakları savunucuları ve aç gözlü şirketlerin ortasında kalan dünya tatlısı bir yaratıkla onu büyüten Miija’ nın hikayesini anlatıyor.

1. Gerald’s Game

Vizyon Tarihi: 29 Eylül 2017
Tür: Dram , Gerilim , 2017
Yönetmen: Mike Flanagan
Kocasının yaptığı bir seks oyunu sonucu ıssız bir göl evinde yatağa kelepçeli bir şekilde kalan Jessie, korkunç seçimler ile karşı karşıya kalır.