Netflix Ve Gwyneth Paltrow'un 'The Goop Lab'ından Fragman Yayınlandı

Netflix, yoğun eleştiriler alacağı altı bölümlük The Goop Lab with Gwyneth Paltrow adlı belgesel serisinden fragman yayınladı.

Dünyanın en popüler dijital yayın platformu olan Netflix, fazlasıyla eleştiri alacağı belgesel serisi The Goop Lab with Gwyneth Paltrow'u 24 Ocak tarihinde kullanıcılarının beğenisine sunacak. Amerikalı aktrist Gwyneth Paltrow'un hayatını ve kurduğu şirketi konu alan seri eleştirilerin hedefi haline gelebilir.

Iron Man serisinden tanıyabileceğiniz Amerikalı Aktrist Gwyneth Paltrow tarafından kurulan yaşam tarzı ve sağlık şirketi Goop, en popüler yayın platformu Netflix'e konu oluyor. Büyük bir merakla beklenen belgesel serisinin fragmanını ve yayın tarihini açıklayan Netflix, The Groob Lab'in sınırları zorlayan sağlık konuları hakkında meraklı izleyicilere rehberlik edeceğini belirtiyor.

2008 yılında kurulan  yaşam tarzı ve sağlık şirketi Goop, alternatif sağlık çözümlerini pazarlamakla suçlanmıştı. 

2015 yılında yaptığı bir açıklamada, kadınlara içlerini temizlemek için vajinalarına buhar tutmalarını söyleyen Gwyneth Paltrow, bu önerisinin herhangi bir bilimsel dayanağı olmaması sebebi işe tıp dünyasının hedefi haline gelmişti. 2018 yılının başlarında doktorlar, bir kadının Gwyneth Paltrow'un kişisel olarak onayladığı arı sokma tedavisinden dolayı öldüğünü bildirmişlerdi. Yine 2018 yılının Eylül ayında ise Goop şirketi, 10 devlet savcısı tarafından aslı olmayan ve zararlı sağlık iddiaları sebebi ile dava edildi. Davanın sonucunda 145.000 $ para cezasına çarptırıldı.

Bu kadar aksiliklere rağmen şirketin marka değeri büyümeye devam etti. Netflix'in belgesel dizisi olarak Goop'u konu alması da bunun kanıtı ola gerek. Goop'un baş içeirk sorumlusu Elise Loehnen yaptığı bir açıklamada, “Goop'ta yapmaya çalıştığımız şey, insanlar tarafından çok korkutucu görülebilecek fikirleri keşfetmek” diyor.

Netflix'in altı bölümlük belgesel türündeki dizisi The Goop Lab, 24 Ocak tarihinde izleyicilerin beğenisine sunulacak. 

Netflix, "yeni derinliklere ulaş" sloganı ile serinin posterini Twitter'da duyurmuştu

The Goop Lab

The Goop Lab

Yayın Durumu: Çekim Aşamasında

Yorumlar