Netflix Yapımı Jinn Dizisinden Fragman

Netflix’in Arap yapımı ilk dizisi Jinn’den ilk fragmanı yayınlandı.

Orijinal dizileri ile sinemaseverlerin müptelası olduğu Netflix, küresel izleyici kitlesini genişletmeye devam ediyor. Arap yapımı gençlik dizisi olan Jinn ile bünyesini zenginleştiriyor. 2019 yılı içerisinde 6 bölüm şeklinde yayınlanacak olan diziye ait ilk fragman seyircinin beğenisine sunuldu.

Jinn Dizisi Nerede Çekiliyor? Filmin Konusu Ne?

Jinn dizisinin çekimlerinin Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılması, dizi boyunca Petra gibi tarihi ve kültürel yapıları görme fırsatı sunuyor. Ortadoğu’daki birçok kavim için doğaüstü varlıklar olan cinler dizinin vazgeçilmez bir parçası. Ortadoğu’da geçen fantastik bir gençlik dizisinin baş karakteri ‘Jinn’ bahsedilen doğaüstü varlıklara benzeyen ancak onlardan biraz farkı olan bir karakterdir. ‘Jinn’in ortaya çıkışı ise lise öğrencisi bir genç kızın, genç bir oğlan görünümündeki cini yanlışlıkla serbest bırakması ile gerçekleşir. Çevresindekileri manipüle etme gücü olan bu cin, dünyayı yok etme amacı güderken onu engellemek için bir grup Arap lise öğrencisinin verdiği mücadeleyi izleyeceğiz.

Jinn Dizisinin Oyuncuları

‘Jinn’ dizisinin oyuncu kadrosunda Salma Malhas, Hamza Abu Eqab, Sultan Alkhalil, Aysha Shahalthough, Yaser Al Hadi ve Ban Halaweh gibi isimler yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini Mir-Jean Bou Chaaya üstlenirken, senaryosunu ise  Elan Dassani ve Rajeev Dassani ikilisi kaleme alıyor. Dizinin yapımcılığını ise Mir-Jean Bou Chaaya, Elan Dassani ve Rajeev Dassani yapıyor.

 
Jinn

Jinn

Yayın Durumu: Devam Ediyor
Yönetmen:

Yorumlar