Netflix Yapımı The Trial of Chicago 7'dan Fragman

Netflix Yapımı The Trial of Chicago 7'dan Fragman

Zengin kadrosu ile dikkat çeken Netflix yapımı The Trial of Chicago 7 filminden fragman paylaşıldı.

Netflix’ in yeni projesi The Trial of Chicago 7 güçlü oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Filmin yayınlanan ilk fragmanında tüm dünyanın şahit olduğu önemli bir protestoyu izlerken, Hz. İsa gibi her şeyi değiştirmek ve barış içinde yaşamak isteyen herkesin kaybettiğine tanıklık ediyoruz. 

Abbie Hoffman, Tom Hayden, Jerry Rubin, Bobby Seale, Rennie Davis gibi aktivistlerin 1968 yılında gerçekleştirdikleri protesto, Aaron Sorkin tarafından sinemaya uyarlandı. Vietnam Savaşı'na karşı Grant Park'ta gerçekleştirilen bu protesto, Aaron Sorkin'in yalnızca 7 yaşındayken Amerika tarihine işlenmişti. Protestonun ardından 6 ay süren dava, Nixon dönemine damgasını vurmuştu. Barışçıl başlayan protestolar zamanla şiddet içerikli bir hal almaya başlamıştı. Aktivistler ise bir isyanı kışkırtmak ve komplo kurmak ile suçlanmıştı. 

Abbie Hoffman’ a Sacha Baron Cohen hayat verirken, Tom Hayden  Eddie Redmayne tarafından canlandırıldı. Jeremy Strong ise Rubin olarak karşımıza çıkarken, Yahya Abdul-Mateen'in Seale performansı ile kadroyu tamamlanıyor. Filmin kadrosunda bu isimlerin yanı sıra Michael Keaton, Ramsey Clark olarak, John Carroll Lynch sanık David Dellinger rolüyle, Alex Sharp davalı Rennie Davis performansıyla ve Frank Langella Yargıç Julius Hoffman olarak karşımıza çıkacak. Oscar ödüllü Mark Rylance da avukat William Kuntsler rolüyle kadroda yerini alıyor.

 

The Trial of Chicago 7, Netflix kullanıcıları ile 16 Ekim tarihinde buluşacak.

The Trial of Chicago 7 Fragmanı: 

Yorumlar