Netflix Yapımı The Witcher Dizisinin İlk Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in beklenen dizisi The Witcher fragmanı eleştirileri susturacak gibi görünüyor.

Netflix platformu bundan aylar önce The Witcher isimli edebiyat uyarlaması, bilgisayar oyununun dizisini yapacağını duyurmuştu. Senelerdir üç farklı oyunla oyuncular için tarihin en iyi serilerinden biri olan The Witcher dizisi büyük bir heyecan yarattı. Ancak dizinin oyuncu tercihleri -örneğin başroldeki Rivyalı Geralt rolü için düşünülen Henry Cavill- oldukça eleştirilmişti. Diziden yayınlanan ilk fragman eleştirilerin çoğunu susturacak gibi görünüyor.

 

The Witcher Dizisinin Konusu

İlk olarak 1986 yılında Andrzej Sapkowski tarafından kaleme alınan ve 2007 yılında ilk oyunu piyasaya sürülen The Witcher’ın ana kahramanı Rivyalı Geralt. Geralt’ın yaşadığı The Witcher dünyası yaratıklar ve ejderhalar ile dolu. Doğaüstü güçlere sahip, yalnız bir gezgin olan Geralt; bir gün güçlü bir cadı ve prenses ile karşılaşınca bu üçlünün birlikte yaşadığı olaylar dizinin de hikayesini oluşturacak. Dizide Geralt of Rivia karakterine Superman filmlerinden tanıdığımız Henry Cavill hayat verecek.

The Witcher Dizisinin Kadrosu ve Yayın Tarihi

Netflix’in The Witcher dizisinin yaratıcısı Lauren Schmidt. Henry Cavill haricindeki rolleri paylaşan oyuncular arasında ise Anya Chalotra, Freya Allan, Jodhi May, Mimi Ndiweni, Anna Shaffer, Emma Appleton, Björn Hlynur Haraldsson gibi isimler bulunuyor. The Witcher dizisi muhtemelen bu senenin sonunda platformdaki yerini alacak.
 

The Witcher Dizisinin Fragmanı

Yorumlar