No Time To Die Ertelendi, Sinemalar Krize Girdi

No Time To Die Ertelendi, Sinemalar Krize Girdi

No Time To Die ve Wonder Woman 1984’ten gelen haberlerle sinemalar krizde.

Pandemide dünya çapında sinema üretimi ve gösterimi tam anlamıyla durmuştu. Aylarca süren aranın ardından başta Çin olmak üzere sinemalar yavaş yavaş açılmaya başlandı. Düşük kapasiteyle de olsa insanlar yeni sinema salonlarına gitti, çekimler kaldığı yerden devam etti ve sektör canlanmaya çalıştı. Ancak mevcut tabloda durum pek iç açıcı görünmüyor.

Son Ertelemeler Sinemaları Vurdu

Pandemi süreci ve sonrasında neredeyse hiçbir büyük film vizyona girmedi. Seyircilerin olmadığı veya az olduğu bir ortamda salonlara gelmeyen ve online gösterimlere yanaşmayan filmler vizyon tarihlerini tek tek 2021 ve sonrasına ertelemişti. Tenet gibi yapımların 300 milyon doları bulan gişe hasılatı ile sektör biraz nefes alsa da çok daha fazla büyük yapıma ihtiyaç vardı. Ancak lanetli film olarak adlandırdığımız James Bond 25: No Time To Die ve Wonder Woman 1984 filminin de vizyon tarihini ertelemesi ile sektör büyük bir kriz ile karşı karşıya. Hatta ABD’de bazı sinema salonları 2020 sonuna kadar hiçbir film göstermeyecek.

Ana De Armas Çok Sıkılmış

James Bond serisinin 25. filmi olan ve yönetmeninin belli olma sürecinde, çekimlerde, başrolün geçirdiği kazada, pandemide ve şimdi tekrar tekrar ertelenen No Time To Die filmiyle ilgili; filmin star isimlerinden Ana De Armas çok dikkat çekici bir açıklama yaptı. Armas; filmin sürekli ertelenmesinden artık çok sıkıldığını belirterek milyonlarca sinema izleyicisinin duygularına resmen tercüman oldu.

Bond 25

Bond 25

Vizyon Tarihi: 03 Nisan 2020
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar